Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Mit egyek, vegyek, vigyek...

Mit egyek, vegyek, vigyek osztálykirándulás alkalmával?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

17 éves lány vagyok. A hetekben 2 napos osztálykirándulásra megyünk. Hosszú bicikli túra is lesz, amihez kell erő. Viszont főtt ételt nem kapunk, azt mondta az ofő, hogy oldjuk meg, vigyünk, illetve lesz a közelben spar, penny is.

Van ötletetek, hogy mit vigyek/vegyek, amit akár ott is villámgyorsan összedobok és erőt is ad?


2023. máj. 14. 14:56
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Szendvicset mindenféleképpen plusz gyümölcs pl,alma,banán pár csoki az ad majd kalóriát.De ha van közelben tényleg bolt is vehetsz készételt.
2023. máj. 14. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
93%

Amit útközben lehet enni, pl mazsola, csoki, gumicukor, olajos magvak, szárított gyümölcs, kekszek, ropik, nápolyi, szőlőcukor, gabona szelet, amit szeretsz. Ezeket csak kimarkolod a táskádból, és gyors energiát ad, de nem is nehéz.


Instant kávé, kakaó, esetleg bögrés levesek, hogy ehess valami meleget ha este beértek. Forró víz azért valahol csak lesz, ha van valami műanyag bögréd ami mikrózható és könnyű is, azzal szerintem megoldható.


Sok víz, egy jó kulacs ami hőszigetelt, szóval a vized hideg marad.



Én szendvics helyett az összetevőket pakolnám be, ezzel kevésbé nyomódik meg, és nem raktározni túl sokat. Pl ha abból az útközbeni kisboltból útközben veszel 2 zsemlét, 5-10 szelet párizsit, egy kis májkrémet, egy joghurtot vagy kistejfölt és kész.


Ezeket tök felesleges a hátadon rángatni végig, csak nehéz és megbuggyan a táskában. Egy másodnapos szendvics már annyira nem guszta, a zziradékok megolvadnak, a zöldség megszottyad, a kenyér kiszárad...


Pár szem tartós friss gyümölcsöt is kapsz, egy alma, egy körte, stb de odafele azért vihetsz párat.



Szerintem lesz ott valami pizzázó, hambis vagy sültkrumplis, ahol valami meleg ételt fognak venni. Ha erre van keret, lehet érdemesebb vinni pár ezer forintot, és barátokkal közösen összedobni valamire.

2023. máj. 14. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Zabszelet, müzliszelet legyen nálad. Sparokban van wrap, szendvicsek azokat is lehet

Meg 2-3 peksüti se árt

2023. máj. 15. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
3 zsömle, 1 tómlős sajt, egy csomag szeletelt szalámiy egy csomag szeletelt sajt. 3 fullos szendvics kijon belole. Idealisan melle megeszel par udit, paprikat stb hogy vitamin is legysn
2023. máj. 15. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Most nem rosszból tényleg...

De miért nem anyukádat kérdezed?

2023. máj. 26. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat.

Végül volt vásárlási és főzési lehetőségünk is, így nagyon jól meg tudtuk oldani a napokat. :)


Kedves utolsó. Anyukámnak jelenleg rengeteg dolga és elfoglaltsága volt. Valószínűleg nem okkal tőle vártam főleg a segítséget, szerettem volna megkímélni attól, hogy még ez is neki okozzon fejtörést.

2023. máj. 27. 07:30
 7/10 anonim ***** válasza:
16%
Nincs 10 perce a gyerekére naponta?
2023. máj. 27. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
54%

7, a gyerek 17 éves. Én 17 évesen már simán megfőztem egy egész családi vagycsorát ha épp én értem haza korán, bevásároltam, stb.


Ami főzés 10 perc alatt megvan, azt egy 17 évesnek is illene tudnia.

2023. máj. 27. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
9%
Igen, és te is itt kérdezted meg? 😂
2023. máj. 27. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Tudok főzni, elég sokszor szoktam. De elég nagy macera, ha 2 napra mész, kis helyed van pakolni, kell az energia, a kajának tartósnak kell lennie, stb…
2023. máj. 28. 01:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!