Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Létezik-e magas fehérjetartalm...

Létezik-e magas fehérjetartalmú felnőtt tápszer?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Adott egy krónikus beteg, 70 éves családtag. Lassan 1 hónapja semmilyen szilárd ételt nem tud megenni, teljesen legyengült. Kórházba is került, ahol infúzióval sikerült feltáplálniuk, majd hazakerült. Itthon sajnos nem tudjuk megoldani az infúziós táplálást, azonban semmi szilárdat nem tud megenni, fájdalmai vannak tőle.

Esetleg létezik-e olyan tápszer, amely kis adagban rengeteg kalóriát tartalmaz? Kaptunk rengeteg fajta javaslatot, vannak ezek a vitamindrinkek stb. de neki nem vitaminra van szüksége, hanem a kalóriákra, és abból is egy adagban minél többre, mivel naponta szinte csak egy pohárnyit tudna legyűrni.


Köszönöm szépen előre is a válaszokat!


2023. máj. 14. 18:30
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia, igen, van ilyen.


Amikor fogyatékos gondozásban dolgoztam, sokuk ivott ilyen energia kakaót, tejet, stb ilyet.



Patikában lehet kapni, szerintem az orvos írn neki fel ha tényleg ennyire rossz az emésztése.


Addig keress rá egy testépítős boltra, ott is vannak ilyen étrend kiegészítő shakek, amik szintén plusz fehérjét, vitamint tartalmaznak.


Illetve létezik zöldségpor, ami vitaminokat visz be, autisztikus gyerekeknek adtuk, akik nem szerették a változó textúrát, ízt ami miatt nem ettek friss zöldséget, gyümölcsöt.

2023. máj. 14. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Rákerestem, azt az Ensure italt nem találom, de ezek pl hasonlóak.



[link]


[link]



Remélem segít.

2023. máj. 14. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
100%
Nutridrink max , orvos felírja és akkor nagyon baráti áron van. Apum sugarat meg kemot kap és ő is issza ezeket szépen tartja a súlyát vele.
2023. máj. 14. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia:)

Fresubin (ebbol van külön proteines), nutridrink.

Illetve nekem a feltaplalas alatt korhazban adták a Protifart.

Ezek mind kaphatoak gyogyszertarban.

2023. máj. 14. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 harebell ***** válasza:
Nutridrink és hasonlók, sokféle van, kérdezz rá az orvosnál, felírva olcsóbbak. Van folyadék és puding állagú is.
2023. máj. 15. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2023. máj. 15. 17:48

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!