Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Melyik a legjobb édesítőszer?

Melyik a legjobb édesítőszer?

Figyelt kérdés

Cukor helyett milyen édesítőszert ajánlotok? pl: limonádé készítéséhez.

A boltban kapható édesítőszeres italok utóízét nagyon nem szeretem. Van olyan édesítőszer aminek nincs utóíze?



2023. jún. 19. 12:40
 1/9 anonim ***** válasza:
42%
A méz.
2023. jún. 19. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Eritsit-stevia 4szeres erősségű édesítő kb a legjobb alternatíva,negyedannyi kell belőle,mint cukorból.

Kis eltérés mindnèl van a cukorhoz képest,ezt el kell fogadni.

2023. jún. 19. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Bocsánat, az kimaradt a kérdésből ,hogy olyan édesítőszert keresek, ami nem tartalmaz cukrot.
2023. jún. 19. 12:44
 4/9 anonim ***** válasza:
75%

Nem sok opció van... Ezek az alternatív cukrok alig tartalmaznak kevesebb kalóriát per felhasznált mennyiség, legfeljebb ha IR-d van vagy valami.. különben nem igazán érik meg az árukat.

Eritrit: cukoralkohol, 1500 Ft/kg-tól, valamivel több kell ebből is (60-80%-a az édesítő hatása), mint cukorból, nincs teljesen cukor íze, de nem is kellemetlen. Nekem az a tapasztalatom, hogy mivel drágább, ezért doha nem fogsz belőle receptnek megfelelő adagot használni.

Ha csak kávéba, limonádéba kéne, akkor nátrium-ciklamát (Huxol Original jó, más márkák közt vannak egészen rettenetes ízűek is). Illetve kávéba én nem raknék egyáltalán.


Ezt az eritrit-stevia keveréket nem ismerem, de nem tűnik annyival jobbnak, mint amennyivel drágábban mérik.

2023. jún. 19. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Én folyékony édesítőszert használok, nagyon régen ittam kávét vagy teát cukorral, nekem teljesen megfelelnek.
2023. jún. 19. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha kevés cukrot/édesítőszert használnál (és amúgy is jön a nyár), akkor a limonádéba egy nagy csipet sót is tehetsz próbaképpen. Lágyít a citrom savas ízén. Hasonló íze lesz, mint anno a smirnoff ice koktélitalnak, ami gyakorlatilag szénsavas vodkás limonádé volt sóval.
2023. jún. 19. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Ízlés kérsése, végig kell kostolni.


Az eritritnek edesitoereje kb mint a cukoré, kicsit kevesebb. Hideg izu utoize van, valaki szereti, valaki gyuloli. Nullkalorias. Termeszetes eredetu.


A negyszeres edesito vagy negyedannyi vagy stevia ami az egyik leggazdasagosabb, szinten nullkalorias. Szinten termeszetes. Szerintem ennek van a legkevesebb utoize.


Van meg a xilit, kb mellekizmentes, de van kaloriatartalma. Szinten cukormentes. Szinten kb annyi kell belole mint a cukorbol. Szinten termeszetes.


Minden mas edesito csepp vagy folyekony kb amit forgalmaznak az mesterseges. A mesterswgesek az olcosak es keves kell beloluk ezert boltban kaphato cukormentes dokgomba azokat teszik. Ha az nem izlik akkor valassz termeszetest

2023. jún. 19. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Mindnek van mellékíze. Sztíviás eritritet használok, nagyon kevés kell belőle a cukorhoz képest. Dia welnes márka, de bizony ez sem mellékíz mentes, cserébe jó drága, de egy fél kiló sokáig elég.Viszont a xilithez képest elfogadhatóbb az íze nekem. Attól sugárban hánytam, amikor megkóstoltam. Cukorbetegként sajnos nincsen más választásom, ha olykor vágyom valami édesre.
2023. jún. 20. 05:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 gungasam ***** válasza:
Nincs alternatíva! A CUKOR a tuti! Az összes pótlék rossz ízű, más ízű vagy mellékíze van, esetleg cukorból hamisítják. (méz)
2023. szept. 22. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!