Zsíros reggeli?

Figyelt kérdés
Pénteken vizsgázok és vizsga után inni fogok, rá 4 órával meg buszozni 2 órát egy barátomhoz. Amikor utoljára ittam nem nagyon ütött meg az alkohol mert előtte étterembe vitt egy tanár ahonnan kaptam egy olyan ételt amiből kb folyt ki a zsír. Rengeteget ittam, nem írom le, de 4x annyit amennyit azelőtt bírtam és mivel az alkohol zsírban oldódik így az egyensúlyérzetemen kívül nem vesztettem semmit. Trollok kíméljenek. Zsírban vagy olajban dús reggeliötletek érdekelnek.

2023. jún. 21. 16:00
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
23%
Gabonapehely tej helyett napraforgóolajjal.
2023. jún. 21. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Az alkohol nem zsírban oldódik. Zsírban ÉS vízben. Ezért vágja szanaszét a szervezetet, mert minden létező sejthez hozzáfér.


Nem a zsírossága miatt nem ütött meg, hanem mert egyrészt valószínűleg megfelelően hidratált voltál piálás előtt, másrészt meg mert ettél előtte. Szinte mindegy, hogy mit. A kérdés ugyanis nem az, hogy felszívódik-e az alkohol, hanem az, hog ymikor, milyen tempóban.

Ha éhgyomorra iszol az alkohol elkezd felszívódni a gyomrodban és aztán a beleidben is. Mivel semmi más dolga nincs a szervezetnek, így baromi gyorsan kerül be a véráramba, ezért gyorsan megüt.

ha viszont ettél előtte valamit, ami komplexebb azért a salátalevélnél, akkor a felszívódás nem tud olyan tmepóban történni, hisz nem az alkohol tölti ki a gyomorfal és a bél teljes felületét, ráadásul pl a kenyér magába szívja az alkoholt így onnan is idő míg kijön.


Szóval nem kell zsírosan enni, elég ha tartalmasan eszel.

2023. jún. 21. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
88%
Dobj be egy jó adag szalonnás rántottát kenyérrel.
2023. jún. 21. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Pacalpörkölt,lángos vagy minden feles mellé igyál egy deci vizet.
2023. jún. 21. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
#3 Nagyon jó ötletet adott.
2023. jún. 21. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
94%
Nekem ilyenkor a kenyér + vaj + ropogósra sült bacon + tükörtojás + sajt szendvics kombináció a kedvenc, mellé pár friss zöldséggel. Másnaposan is ez az ami leghamarabb rendbetesz.
2023. jún. 21. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
szalonna, kolbász
2023. jún. 21. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
tojásos sült sonka
2023. jún. 21. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Akár előzőnapi maradék fél pizzát is benyomhatsz reggelire. És igyál rengeteg vizet.
2023. jún. 21. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Avokados piritos tojassal

Granola tejjel vagy joghurttal

Kolbaszkremes kenyer (szenhidratcsokkentett kenyerben tobb a zsir) tojassal

Zabkása sok sok olajos maggal

2023. jún. 22. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!