Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Milyen kávéfőzőt és kávét...

Milyen kávéfőzőt és kávét ajánlanátok?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Egy ideje már csak koffeinmentes kávét ihatok, amelyből meglehetősen kevesebb a választék. Mivel nagyon szeretem a kávét, így ez egy kompromisszmos megoldás, hiszen csak ezt ihatom.


Tudnátok ajánlani nekem koffeinmentes, nagyon finom kávékat? Akár olasz, akár különlegesebb fajtákat, ízesítetteket.


Illetve kotyogós vagy darálós kávéfőzőre érdemesebb beruházni? Melyik típusú kávéból van több koffeinmentes verzió? Jelenleg kotyogósom van, de nagyon kevés az őrölt, koffeinmentes kávé, vagy csak nem találtam még lelőhelyet.


Minden tippet szívesen fogadok. Kapszulásat nem szeretnék venni, úgy gondolom, az rendkívül nagy pénzkidobás.



2023. aug. 9. 09:34
 1/5 anonim ***** válasza:
78%
Szia! Én kávédarálót vennék (a kis, konyhai fajtát, mint ami a Bosch-nak van). Így szemes kávét is tudnál venni, és frissen őrölhetnéd a kávét, amitől intenzívebb az íze, aromája.
2023. aug. 9. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Az is faktor, hogy hányan, és napi hányszor innátok ezt? Ki hogyan issza a kávéját, tejjel, cukorral, jéggel?


Nekem is csak a koffein mentest szabad innom és én a követlezőket vettem észre.



Nálunk kb csak én kávézom, a párom a teát szereti. Én tejeskávét szeretem, szóval nekem okés ha nem espresso hanem inkább egy hígabb, már-már americano a kávém. Max picit kevesebb tejet fogyasztok, ami nem rossz az alakomnak sem.


Szóval emellé nekem egy french press az ideális, ami egy üveg kancsó, aminek az aljára szórod a kávét, leöntöd forró vízzel, megkevered, aztán belenyomod a szűrőt, ami lenn tartja a zaccot, de a kávét átmegy rajta.

A kavé mellé tudok keverni fahéjat, mézeskalács fűszert, chai latte keveréket ha épp olyanom van, a szűrőt ez sem tömi el. Cukor nélkül iszom, szóval a szirupok nekem nem jöttek be, akár diétás, akár nem.


Ezzel nekem sikerül kis adagokat, gyorsan főzni, és nem kell pesztrálni mint a kotyogósat.


Nem tom lehet én vagyok béna, de nálam a kotyogós max csak vendégségben jön elő, mert vigyázni kell rá, hogy ne olvadjon meg a füle, ha nem zár rendesen, akkor leforrázhat, pont akkor kell elzárni amikor lejött, és meg kell várni a mosogatással amíg kihül, szóval sokszor napokig elfelejtük, és volt, hogy egy hosszabb hétvége alatt bepenészedett.



Az ilyen hidegen csepegtetős megoldásokat nem szeretem, ezeken valahogy mindig ott az az olajfolt, és olyan áporodottak.



A kávét az egyik környékbeli kávézóban veszem, ők örlik és pörkölik.

2023. aug. 9. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Én is és a párom is fogyaszt minden nap legalább 1 kávét, ezért sem vennék kapszulásat, mert az így nagyon drágára jönne ki. Sima espresso-t főzünk és azt öntjük fel tejjel. Viszont eddig koffeinest ittunk, így emiatt nem tudom mennyi koffeinmentes verzió érhető el.
2023. aug. 9. 14:05
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
A kapszuláshoz veszel újratölthető kapszulákat és utána bármit főzhetsz vele.
2023. aug. 10. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Először szerintem egy kotyogóst vegyetek és kóstoljatok meg pár koffein mentest. Nekem még nem sikerült olyan mentes kávét találnom ami kifejezetten ízlik. Lehet, hogy ha el lennék tiltva a koffeintől, inkább nem is írnék kávét. Még ami emlékeim szerint egész iható volt az a lavazza koffeinmentese
2023. aug. 11. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!