Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Veszel magadnak is nagyobbfajt...

Veszel magadnak is nagyobbfajta dobozos bonbont, desszertet, vagy csak másoknak, ajándékként?

Figyelt kérdés
Olyanokra gondolok, mint a Merci csoki, dobozos Raffaello, Konyakmeggy, stb., amiket jellemzően ajándékozási céllal veszünk.

2023. aug. 30. 16:17
A kérdező szavazást indított:
Csak ajándékként veszek ilyet.
Szoktam magamnak is venni.
25 szavazat
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
79%
Igen, szoktam, de Raffaellót csak ellenségemnek vennék. Konyakmeggy gyermekkoromban is volt már (60-as évek), és teljesen azonos küllemű dobozban is lehet kapni, nem is drága. Ajándékozni azt nem szoktam, mert eléggé kommersz.
2023. aug. 30. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
73%
Javarészt csak ajándékba szoktam venni. Nem nagyon eszem meg ezeket, ha kapok valakitől azt is inkább végigkínálom és elfogy az. Konyakmeggy az egyetlen amit megeszek és szoktam venni magamnak. Tőlem nem messze van egy település ahol szokott lenni piac heti 1-2 alkalommal és van édességárus akitől lehet kimérve venni ezt azt, és ott szoktam venni magamnak pár szemet amit elnasizgatok apránként. Meg néha ha látok boltba olyan kis kiszerelésbe amibe van 3-4 db ha jól emlékszem akkor azt szoktam venni maximum és ennyi. Egy doboz az nekem sok meg hosszú ideig ne érdemes tárolni mert akkor a minősége katasztrófa lesz.
2023. aug. 30. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
89%
Mercit meg tengeri herkentyű formájú belga csokit szoktam magamnak is venni.
2023. aug. 30. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Szoktam venni. Sajnos magányos és bánatos vagyok. Szóval egyrészt én nem kapok ilyet másoktól, magamnak kell vennem pl. szülinapomra. Másrészt néha csak úgy rosszkedvemben is veszek, megeszek egy egész dobozt, és kicsit jobban leszek. Tudom, gáz, de ez a válaszom a kérdésre.
2023. aug. 30. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
45%

Magyarorszagon tobbmillio melyszegeny van, ez anyagi kerdes.

Persze, hogy veszek. Praline konyakmeggy, finom. De aki nem vesz, mert nem engedheti meg maganak? Nem izles dolga arrafele.

2023. aug. 30. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 Kitana. ***** válasza:
74%

Ajándékba nem szoktam ilyeneket venni, akinek nincs jobb ötletem, annak szimplán semmit nem veszek általában. (Tudom, hogy lehet normális ajándék mellé is adni, de szerintem soha nem jutott még eszembe, hogy kellenne valami csoki, mint kísérő ajándék.)

Magamnak maximum Raffaellot, azt szeretem, a többi ilyet annyira nem :D Esetleg meg Toffifee-t, nem tudom, az ajándék desszertnek számít-e.

2023. aug. 30. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Néha veszek ilyesmit, ha jó áron van, de alapvetően kerülöm ezt a kategóriát az értelmetlenül sok felesleges csomagolóanyag miatt.
2023. aug. 30. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
86%

nekem ezek nem izlenek. Valahogy mindig a szombatdelutani latogatokra emlekeztetnek a nagyimnal...amit utaltam. Nem mehettem ki jatszani a kertbe hanem ott kellett ulnom a kanapen az öregasszonyokka es kinaltak azt a gusztustalan pralinet amitol en vilagga szaladnek meg ma is. :-D

Es persze illedelmesen megnevelt gyerek voltam, meg is ettem. Olyan rosszul voltam utanna mindig.

2023. aug. 30. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 Popcorn ***** válasza:
59%
Elvétve. 1-2 van amit nagyon szeretek, tehát vissza kell fognom magam. :)
2023. aug. 31. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Nagy kiszerelésű konyakmeggyet veszek. Általában heti egy-két darab sebességgel fogy nálam, szóval sokáig elég. Gyerekkoromban nagyon szerettem, de akkor csórók voltunk, és nem volt rá pénz. Esetleg karácsonykor volt. Most van rá lóvé, de fő a mértékletesség :-)

[link]

2023. aug. 31. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!