Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » A birsalma valóban vesekövet...

A birsalma valóban vesekövet okozhat?

Figyelt kérdés

Imádom a birsből készült ételeket, de most elbizonytalanodtam, hisz egyik ismerősöm azt állítja, ha túl gyakran eszünk birsalmát, vesekövet okoz.

Próbáltam valamilyen utalást találni az interneten, de nem sikerült bármit is találnom. Tud valaki erről pontosabb információkat?



2023. okt. 15. 18:02
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy.
2023. okt. 15. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
100%
Nem.
2023. okt. 15. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
83%

Egy. Eletemben nem adtam arra, hogy valaki azt mondta.

Tobbfele tipusu veseko van. Oxalsavat tartalmazo etelek tulzott fogyasztasa egy bizonyos veseko eseten kerulendo, pl spenot, zold sparga, cekla stb. Dehat a Google valodi klinikak, letezo orvosok, tudomanyos lapok oldalara iranyit. Miert nem hasznaljak es jol, akik itt kerdeznek?

2023. okt. 15. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:

Nem tartom elképzelhetőnek, elvileg a legtöbb vesekő kalcium felhalmozódás miatt képződik, na most az actival MAX multivitamin 200mg kalciumot tartalmaz, szóval ezt a 200mg-ot vehetjük a napi minimum mennyiségnek amit be kell juttatni, birsalma 100g-ja 10mg kalciumot tartalmaz, szal 2kiló birsalmát kéne megenned ahhoz, hogy legalább a napi minimum kalcium beviteled meglegyen, ezen gondolat menet alapján, lehetetlennek tartom, hogy a birsalma miatt Ca2+ túladagolásod legyen.


Nyílván más tényezők is befolyásolják a kialakulást, pl. csökkent folyadék bevitel, megváltozott ion koncentráció a vérplazmában, valamilyen vesebetegség, stb.


+ Nem tudom az ismerősöd miként tevékenykedik, de van bármiféle képzettsége olyan területről ami ebben a kijelentésben számottevő lehet?

2023. okt. 15. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
83%
A -hat, -het mindenre igaz.
2023. okt. 15. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a véleményeket és az indoklásokat.

4/5 Egészségügyben dolgozik.

3/5 Ha valakinek nehezére esik itt válaszolni, az ne tegye, de fölösleges megjegyzéseket tenni. Kerestem az interneten választ, de nem találtam. Ha te találtál, akkor add meg a linket kérlek.

5/5 Valóban, a média is mindig így fogalmaz.

2023. okt. 16. 08:37
 7/7 anonim ***** válasza:
Placebo, nem okoz vesekövet
2023. okt. 16. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!