Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Szalakáli mire jó? Sütőpor...

Szalakáli mire jó? Sütőpor vagy szódabikarbóna helyett van?

Figyelt kérdés
2023. nov. 5. 12:05
 1/7 anonim ***** válasza:
76%

Én nem ismerem csak hatlapos (vagy ahányra csinálod) sütibe felhasználását, na az fincsi. Legalábbis személyesen csak ezzel találkoztam.


[link]

2023. nov. 5. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Fújtat ez is csak rossz az illata de repülő krémesbe ezt ír a recept.Kész terméken semmit nem érezni.
2023. nov. 5. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszi :)

Hát mivel a hatlapos tésztája lapos, gondolom nem a tészta felfújására használatos. Viszont emlékszem, hogy az íze nem kellemes a tésztákban, így nem is értem, miért nem mellözik inkább.

Ez most úgy jutott eszembe, hogy keresztanyáméknál kb vagyon számra volt bespájzolva a szalagálé és sok tésztán érezhető volt, mert nem spórolt vele. Szeintem nála ez már függőség volt 🤣

2023. nov. 5. 12:17
 4/7 anonim ***** válasza:
2023. nov. 5. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
0%

z is picit megemeli, omlóssá teszi mint sütőpor vagy a szódabikarbóna. de inkább omlóssá tesz mint feljújja. pll házi babapiskót is ezzel készíthető.

azért nem elterjedt mert sütés közben ammónia keletkezik szóval konkrétan húgyszag lesz az egész konyhában közben

2023. nov. 5. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Igen, azt éreztem 🤣🤣
2023. nov. 5. 12:56
 7/7 anonim ***** válasza:
5-ös: engem a hajfesték szagára emlékeztet akárhányszor érzem.
2023. nov. 5. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!