Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Szeretsz jégcsapot rágni és...

Szeretsz jégcsapot rágni és havat enni?

Figyelt kérdés

jan. 10. 16:02
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem.
jan. 10. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Mikor gyerek voltam.
jan. 10. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Ársapkás Alispán ***** válasza:
74%
Főleg sárga havat.
jan. 10. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
60%
Itt már nincs se hó, se jégcsap....
jan. 10. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
A hó elfogyott, jégcsap meg nem is volt. Amúgy gyerekként imádtam a jégcsapot, pláne mikor már volt rajta egy megolvadt réteg, és csillogott mint a gyémánt.
jan. 10. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
nem, ennyire nem élek kinn a fenében, vannak gyárak a közelben, meg szmog is.
jan. 10. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
A frissen tört jégcsap kedvenc gyerekkori csemegém volt. Most is szívesen elnyammognék egy párat, ha nem szűnt volna meg létezni a tisztességes tél.
jan. 10. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Gyerekként ettem a havat, nyaltam jégcsapot, amiért a felnőttek nem egyszer rám szóltak, hogy nem kellene.

Bajom nem lett tőle, de már a '70-es években sem volt mindegy, honnan is van a hó, jég, nem is ettük "akárhonnan".

Sok értelme nem volt, kb annyi, hogy örültünk a tiszta hónak, és megkóstoltuk. Szomjat, éhséget nem oltotta, és íze sem volt, csak hideg (főleg azért szóltak a felnőttek, amikor kimelegedve rágtuk a fagyott vizet, mondván, megfájdul a torkunk)

Idősödve leszoktunk róla, már akkor, amikor még voltak nagy telek, gyerekként a többség kipróbálta, de semmi extra nem volt benne.

jan. 11. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Egyeltalán nem,fene tudja mi óldodott bele a cserépről.
jan. 11. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

9, Hát a cserép a legkevesebb 🤔


Az esővíz ami megfagy jégcsappá, tartalmaz mindent ami a környékbeli füstbe meg párába kicsapódik. Gyárkéményék, kipufogók, permetezés, permetezés...

jan. 11. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!