Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Húsvét előtti 40 napos böjt....

Ninell97 kérdése:

Húsvét előtti 40 napos böjt. Ki tartja be? Minden évben tartjátok? Honnan veszitek a recepteket? Régi családi ételeket esztek amiket a szüleitek is ilyenkor? Érzitek pozitív hatását?

Figyelt kérdés

jan. 13. 20:48
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Én év közben szoktam böjtölgetni, nem függ vallástól.
jan. 13. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
71%
Igen, mindenképpen jó dolog a böjt! Bár 40 napos szerintem sok lenne.
jan. 13. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
89%
Nem minden évben sikerül betartani. De alapeset (Ha ismered a böjt elöirásait?), hogy hozzájárul a testi, lelki épülésedhez. A böjti lehetöségek az egészséges táplálkozást tanitják (jo esetben!!!).
jan. 13. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
92%
Viccelsz?? Az emberek 90+%-ánál nincs semmilyen húsvét! Nyusziünnep van. Lehet húsvétnak hívják, de a vallási oldala kiveszőben van, így böjt sincs. Vallásos ismerőseim közül is csak egyetlen tart ilyet.
jan. 14. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
92%
Nem, mivel nem tartom az ilyen vallásos dolgokat.
jan. 14. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
84%
Itthon régen nem követik az egyházi ünnepeket és az ezzel járó lemondást.
jan. 14. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
83%

En anno vegig tartottam. Egyházi iskolában tanultam. Ezzel a negyven nappal indult es végül anorexia lett belole, a halál szélén 28kg-al. Nyilván nem azt mondom, hogy teljesen butaság, de a nagyon erős nyomás nem egészséges. Szerintem még ha vallási alapon csinálod akkor sem kell a húsvéti időszakban, pontosan abban a 40 napban. A kontroll gyakorlas, elmélyülés stb bármikor csinálható. szemelyszerint én rosszul vagyok attól, hogy az összes ünnep zabalás központú. Nem mindenki, de elég általános. És húsvétkor meg pláne jön a képmutatás.

Tudom, hogy a fiatalok es a felnőttek esetén más az előírás és nem csak az böjt juttatott oda ahova.

jan. 14. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
85%

Mióta 35 kilósan majdnem belehaltam az anorexiámba nem böjtölgetek mert vonok meg semmit szánt szándékkal a szervezetemtől.


A böjtnek semmi értelme, de aki már pl eleve testképzavaros, azt szépen lesodorja, hiszen "legálisan" nem eszik ezt-azt.


Felejtős.

jan. 14. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nem tartom, közelebbi rokonok se, a húsvét nálunk régen is csak csokinyuszi ünnep volt, most meg még annyira se készülünk rá. Ha diétázok, azt húsvéttól függetlenül teszem, és pont hogy szerepel benne csirkehús, hal, tojás, akár közeleg a húsvét, akár nem.
febr. 15. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Nálunk így néz ki egy tipikus böjti menü:

-cápauszonyleves, kaviár, rákfalatkák, polipsaláta;

-bakonyi rácponty, angolnapörkölt;

-harcsapaprikás túróscsuszával;

-franciakrémes, zserbó...

ápr. 15. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!