Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Hány féle trópusi, egzotikusna...

Hány féle trópusi, egzotikusnak számító gyümölcsöt ettél már életedben?

Figyelt kérdés

Illetve magyarországon különlegesnek számító gyümölcsöt. Meg hány félét ismersz? Melyek a kedvenceid?

Én ezeket ettem:

- Banán

-Narancs

-Grapefruit

-Gránátalma

- Füge

- Papaya

- Nashi körte

- Maracuja

- Datolyaszilva

- Licsi

- Ananász

- Mangó

- Avokádó

- Mandarin

- Indiáncseresznye

- kiwi

- Datolya

Most ennyi jutott eszembe..



márc. 21. 12:22
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Sárkánygyümölcs, csillaggyümölcs, passiógyümölcs

Indiáncseresznyét nem ettem

márc. 21. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Ezeket már én is fogyasztották de nehéz átgondolni... sárkány gyümölcs biztos ha eszembe jut írok még.
márc. 21. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Ezeket majdnem mindet
márc. 21. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

kumquat vagy törpemandarin

pomelo

guava

sapodilla



(maracuja=passiógyümölcs)


A kivi viszont nem egzotikus gyümölcs, hiszen eredeti élőhelyén, Kínában is mérsékelt éghajlaton termesztik.

Így hazánkban évtizedek óta vannak óriási kiviültetvények, ugyanis télálló, nincs ismert betegsége, kártevője, sikerrel lehet termeszteni a Kárpát-medencében.

márc. 21. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Kb. annyi félét, mint a kérdező, bár maracuját és indiáncseresznyét nem nagyon lehet mifelénk vidéken beszerezni. Illetve durián teát ittam még.
márc. 21. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Narancs, mandarin, citrom, kiwi, lime, banán szerintem ezek elég elterjedtek.

Fügét, naspolyát, faepret is kapsz otthon, nálunk volt a kertben.



Ami érdekesebbet ettem:



kumquat - mint egy mandarin, csak meggy méret. A belseje savanyú, a héja édes. egyben kell enni.



mangó - ettem zöld-pirosat és sárgát is. A kis sárga finomabb, édesebb.


passió gyümölcs - jobban néz ki, mint amilyen finom. kínül lila, belül sárga trutyi. Csak a trutyit eszed meg, ami baromi savanyú.


licsi - olyan mint egy tussfürdõ a 90es évekbõl, nem érzõdik igazinak, mintha nem is természetes növény lenne. Nagyon enyhe íze van.


papaja - olyan mint a mangó vagy a sárgadinnye, csak ennek is fura "mû" íze van, mint a licsinek.


gránátalma - nagyon finom, édeskés. Egész gyerekkoromban üveggyöngyöt akartam enni, és ilyennek képzeltem az ízét.


lampion gyümölcs - ízre olyan mint egy fosóka szilva, csak jól néz ki, meg jobb a PRja.


kókuszdió - attól függ milyen stádiumában kóstolod, de kb mint a reszelt kókusz, csak zsírosabb.


ananász - kb mint a konzerv, csak savanyúbb, meg jobban mar a leve (pl telefont nem tapiznám közben)


sárkány gyümölcs - kb semmi íze, csak szép színes kívül, belül meg fekete-fehér.


pomeló - a legfinomabb citrus féle, nem savanyú, de nem is túl édes.


mangosztán - kb mint a licsi, olyan se íze van


rambután - kb mint a licsi, olyan se íze van



tamarind - savanyú, és kásás mint a naspolya olyan


jackfruit - csak sósan ettem, mint pulled pork elkészítve


kaktusz gyümölcs (prickly pear) - baromi idegesítõ enni, tiszta mag. az íze savanykás, de nem éri meg b@szakodni vele


jávai alma (water apple) - se íze van, kb körte vagy alma jelleg, csak viaszosabb


kínai galagonya (mint bing tanghulu elkészítve) - savanykás, olyan mint egy alma a tél végén, de csak mint ez az édesség ettem, cukorral bevonva.

márc. 21. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!