Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Jól értelmezem, hogy a lejárat...

Jól értelmezem, hogy a lejárat nem azt jelenti, hogy addig jó a termék hanem hogy addig eladható?

Figyelt kérdés
ápr. 28. 09:38
 1/8 anonim ***** válasza:
92%
Nagyjából. Azt jelenti hogy addig garantálják hogy jó a termék
ápr. 28. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
17%

Nem egészen. A lejárat azt jelenti, hogy a forgalmazó addig garantálja, hogy tökéletes a termék.

Mivel ez garancia, ezért a dátumot úgy választják meg, hogy még legalább fele annyi ideig ne legyen minöségromlás, mint az elöállítás és lejárás közötti amennyi idöt megadtak. (Tehát ha egy hónap van a lejáratig, akkor a termék másfél hónapig mindenképpen tökéletes)

ápr. 28. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
31%

Elvileg igen, de én nem szeretek már utána kísérletezgetni bizonyos ételekkel, pl húsokat felhasználom a lejárat előtt vagy kidobom. Tejtermékeket megkóstolom. De inkább mindent felhasználok, eleve nem szoktam nagybevásárolni, csak kitalálok 2-3 kaját a hétre és ahhoz. Ha valami közeli lejáratú, akkor azzal kezdek, de igyekszem olyanokat venni, amik még 2 hétig nem járnak le.

De olyan is volt, hogy vettem valami tejitalt még régen és még jó volt elvileg sokáig, de romlott volt mikor beleittam. Persze ott lehet, hogy a szállítás nem volt megfelelő, mert hűtést igénylő termék volt.

ápr. 28. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
22%
Igen, nekem is van lejárt dátumú húskonzerv, azt fogom ebédre enni,
ápr. 28. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Van minőség megőrzési idő, meg fogyaszthatósági idő. A minőség megőrzés lejárata után még fogyasztható, csak a gyártó addig vállal garanciát a termékr minőségére.
ápr. 28. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
84%
Van a lejárati idő, amivel a gyártók igyekeznek biztosra menni, addig garantálják, hogy nem romlik érdemben a termék minősége. Ha mégis, az az ő hibájuk, és akár perelhetők is érte. Utána egy darabig általában még (közel) ugyanolyan jó, mint frissen. Van az a szakasz, amikor már romlik a minősége, de a legtöbb élelmiszer még ilyenkor is ehető, pl. egy kicsit avas szalámitól még nem lesz bajod, csak már nem olyan finom. Aztán pedig van, amikor konkrétan megromlik az étel, és már betegséget okozhat a fogyasztása.
ápr. 28. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
van a "minőségét megőrzi" kategória, ott jobb esetben sokkal tovább is felhasználható, minél kevesebb nedvességet tartalmaz a termék annál tovább jelentősebb minőségromlás nélkül. és van a "fogyasztható" kategória aminél csak rövid időt szabad kockáztatni a leírt dátumhoz képest , és kell csinálni a fogyasztás előtt íztesztet, rengeteget írták itt is megszagolod megkóstolod, ha nem tűnik fel semmi gyanús akkor esélyesen még eheted
ápr. 28. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
de amúgy az is szabályvan van amit írtál hogy elvileg el sem adhatják a boltok ha a határidőn túlment, viszont nálunk rendszeresen megcsinálja pl. kisebb-nagyobb coopos abc kisvárosban is hogy töredékárért kirakja a lejárt cuccokat és elkapkodja a nép, hiába törvényellenes
ápr. 28. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!