Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » A sima bolti tej egészséges?

A sima bolti tej egészséges?

Figyelt kérdés
Megvannak benne azok az anyagok, amikért mindig dicsérik a tejet, mint calcium, vitaminok, jód, magnézium ,cink stb ?
2010. nov. 7. 21:22
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
36%
Az biztos, de kérdés, hogy tényleg tej-e. Én azt hallottam, hogy olyan, mint a tápszer, csak felhigított tejpor. Az mindenesetre elgondolkodtató, miért nem alszik meg közülük jópár, amikor kiöntöd kancsóba és vársz vele egy napot...
2010. nov. 7. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
45%
A tejszín le van róla szedve, és a tejzsírt is leszedik, függően attól hogy a tej 1,5-ös 2,8-s vagy három feles e. Egyébként pedig ökörség hogy felhígított tejpor. Felejtsük már ezt el.
2010. nov. 7. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
83%

"elgondolkodtató, miért nem alszik meg közülük jópár, amikor kiöntöd kancsóba és vársz vele egy napot"


Pedig nem gondolkodni kell hanem tudni hogy a homogénezett tej nem alszik meg. Azért homogénezik mert így a zsír nem válik ki a doboz falára. Inni főzni jó de nem alszik meg. De nem azért mert nem tej! A tejport meg le kell gyártani energia befektetéssel, ki az az őrült aki tejport csinál majd hígítja? Csak zsírt tejszínt vonnak ki belőle ásványi anyagot nem!A fejt tej 5-6% zsírtartalmú az meg azért nem volna jó sok embernek.

2010. nov. 7. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
51%
Van olyan amelyikben meg van, van olyan amelyikben semmi nincsen. Még 2000 körül volt az Avonmore tej, na az volt a legjobb ! Manapság Sole néven fut az utódja, de nagyon drága, bár az olcsó tejek a boltban nagyon gyengék tápanyag szempontjából, az alpesit ajánlom.
2010. nov. 7. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Én inkább megveszem a házi tejet, és még olcsóbb is.
2010. nov. 7. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Yan ahol nincsen házi tej sajnos, én is azt venném.
2010. nov. 8. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Szerintem mindenütt lehet házi tejet venni a piacokon.
2010. nov. 8. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Itt nem, nagyvárosban.
2010. nov. 8. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Szerintem meg a homogénezés duma hülyeség. Semmi köze a tej megalvásához. Csak ahhoz, hogy a tej zsírja ne üljön ki a doboz falára. A tej a tejsav baktériumoktól alszik meg, nem attól, hogy szétverik-e benne a zsírt.
2010. nov. 11. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Akkor miért nem lehet túrót csinálni a bolti tejből, vagyis lehet, csak gyűszűnyit.
2010. nov. 11. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!