Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Nigella sativa (fekete kömény)...

Nigella sativa (fekete kömény) fűszer és gyógynövény felhasználásáról kérdezhetnék (link is van róla)?

Figyelt kérdés

[link]


A fenti linken látható a növény,amire kíváncsi vagyok.Állítólag a magját használják fűszerként,régen kalácsot ízesítettek vele.

Én csak nagymamámnál láttam régen ilyen magot,de ő gyógyszernek használta,ijedtség és szívbaj ellen.

Néha én is ettem belőle,cukorral ízesített őrölt magjából.Nagyon finom szerintem.

Szívesen kipróbálnám a konyhában,de nem tudom,hol lehetne ezt a fűszert beszerezni és milyen ételt ízesíthetnék vele?Légyszi írjon,aki tud erről valamit.


2010. nov. 12. 13:51
 1/7 anonim ***** válasza:
Arab, indiai, torok uzletekben keresd, mivel onnan szarmazik. Viszont nem valoszinu, hogy kulon fuszerkent hasznaljak, mint azt olvasni is lehetett, hogy fuszerkeverekben megtalalhato.
2010. nov. 12. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Sajnos Arab,indiai,Török üzletet se közel,se távol nem fogok találni .Lehet,hogy gyógynövény üzletben érdeklődhetnék?
2010. nov. 12. 16:54
 3/7 anonim ***** válasza:
Gyógynövény boltban, herbáriában keresd, valószinüleg lehet kapni.
2010. nov. 12. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Itt ajándékba adnak magot az olaj mellé. Kérdezd meg tőle, hátha küld csak magot. [link]
2012. nov. 9. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
Fekete kömény néven a magot a SAS gyógynövényben boltban kapható. Ma vettem.
2013. szept. 30. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

Ez a mag egyébként összetéveszthető más egyéb növény magjával?Mert találtam itthon egy üveg fekete kömény magot.Még nagymamámtól "örököltem", ő csak szlovákul tudta a nevét.Sosem használta ezt a magot fűszernek, csak félelmek, szívproblémák, ijedtség esetén egy kiskanálnyit összekevert porcukorral és azt mondta, az segít, szóval gyógyszernek használta.

Ami nekem van, az nagyon apró fekete mag, nagyjából háromszög alakú, matt fekete.Az illata és íze nagyon különleges, nem igazán tudnám semmihez hasonlítani.Talán kicsit az ánizs, a bors, a mák aromája keveredik benne, bár ez sem a legjobb hasonlat.Tömör, nehéz illata még mindig teljesen változatlan, pedig már több évtizede a kamrában áll.Ez valóban a fekete kömény lehet?Merhetek belőle ételbe rakni?

2013. okt. 2. 14:44
 7/7 anonim ***** válasza:

Igen! Ha megfelelően volt tárolva (nem nejlonban). Akkor semmi baja, legfeljebb a hatóanyagtartalom csökkent benne.

A legjobb, ha felhasználás előtt egy keveset megpirítasz belőle, amíg a savas izét el nem veszíti. Akkor kóstold meg és az izéről lehet tudni, hogy még felhasználható e. Pirítás után az íze kellemes.

2013. okt. 14. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!