Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Jalapeno vagy Habanero papriká...

Jalapeno vagy Habanero paprikát hol kaphatok?

Figyelt kérdés
Az összes zöldségest körbejártam, hipermarketeket is, de sehol nincsen.
2010. nov. 28. 12:36
 1/7 anonim ***** válasza:
ebay, teszvesz, vatera...magokat legalábbis
2010. nov. 28. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nekem volt mindkettő, és sajnos pont a Jalapenot b.sztam el.

Nem vot beérve a paprika, és nem tudtam kiszedni belőle a magokat... én hülye. Azóta is vadászok rá, mert nagyon jó.

Habanero még van egy kevés, paprika is, amit ősszel szüreteltem, meg mag is, azt meg szerintem ne erőltesd.

Én is megbántam egy kicsit. Érdekességnek jó, de am. ehetetlen.

Frissen megenni csak növendék korában jó, mert egyébként nagyon jó, karakteres íze van, de ha beérik, max. 1-et lehet egyszerre megenni, azt is úgy, hogy a nagyja erét kivágod.

Ha meg főzni akarsz vele, olyan kevés kell belőle, hogy akkora mennyiségben nem nagyon érezni a jellegzetes Habanero ízt, ha meg érezni akarod, az 3-szor fog csípni.

Rettentő bitang ereje van.

(am. nekem Amerikából hozták, szóval nem tudok Magyar forrást... sajna, mert jalapeno érdekelne)

2010. nov. 28. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Igazából házibulihoz kéne... de akkor keresek valami sima erős paprikát.
2010. nov. 28. 14:00
 4/7 anonim ***** válasza:
A fogarasi úti tesco extrában mindkettő van:) Ilyen műanyag dobozban van lezacskózva, nem lehet magadnak kimérni. A habanero amúgy sokkal jobban csíp, mint a jalapeno. Embertelen:)
2010. nov. 30. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Te vagy az én emberem!!! Megyek oda!
2010. nov. 30. 17:54
 6/7 rolexx válasza:
Lehel téri piacon minden van, ma vettem:)
2013. jan. 30. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Na, sikerült, találtál?
2013. jan. 30. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!