Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Hol lehet japán, kínai ételekh...

Hol lehet japán, kínai ételekhez beszerezni a hozzávalókat (pl. nori)? Mennyire drágán jönnek ki az ilyesmi ételek (pl. sushi) 2 főre?

Figyelt kérdés
2010. dec. 8. 10:47
 1/6 anonim ***** válasza:

vámház körúti csarnok alagsorában van ázsiai ételbolt, de elég drága


a szentendrei hév kolosy téri megállójától a tér felé vezető utcában is van 2 kínai élelmiszerbolt, ott is van szusialapanyag, jóval olcsóbban :)

2010. dec. 8. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
a Rákóczi téren van egy kínai bolt
2010. dec. 8. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Én itt szoktam vásárolni, olcsóbb mint a fővám téri jóval:

[link]


A kolosy térit még nem ismerem, lecsekkolom :D


Illetve még valami: számomra nagyon meglepő, de mostanában a legjobb lazacot a teszkóban lehet venni, olcsó és friss.

2011. jan. 2. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Az hogy mennyire drágán jön ki, az attól függ, mit raksz bele. Elsőre egy nagyobb költség, mert több dolgot meg kell venned, ami utána később is felhasználható. Pár dolog:


Nori lap: 5-600 Ft/10 db - ez 10 nagy maki tekercshez elég

Rizsecet: 1200 Ft, nagyon sokáig elég

Wasabi: 800 Ft egy ksiebb tubus, ez is sokáig elég

1 kg sushi rizs: 8-900 Ft. Szintén több adag

Gyömbér: 700 Ft, sok.

+ venni kell egy bambusz tekerőt, kb. 500 ft


Ami ezen felül megy bele, pl surimi, uborka, édestojásrántotta, lazac, azt már te is ki tudod kalkulálni. Elsőre drága, csak akkor érdemes belekezdeni, ha utána is fogod csinálni. Amúgy ha csak ki akarod próbálni, olcsóbb rendelni.

2011. jan. 2. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :) Természetesen többször is ettem már sushi-t és egyebet, ezért is szeretném magamnak csinálni, mert úgy ugye olcsóbb. Leginkább arra voltam kíváncsi, hogy mennyivel drágább egy európai ételnél (pl. gombás-tejfölös húsnál), ha magam készítem, mert azért keret az nem igazán van rá :)
2011. jan. 3. 09:45
 6/6 anonim ***** válasza:
wasabit 400 forintért vettem a Blaha L. téri Matchban (por, vízzel kell összekeverni) - 10 dkg
2011. jan. 3. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!