Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » A kárminsavat miből készítik?

A kárminsavat miből készítik?

Figyelt kérdés
A wikipédia azt írja, hogy 1991 óra szintetizálni is tudják. Ugye az könnyebb, és egyszerűbb, és már nem vacakolnak a másik módszerrel? Itt van előttem egy pohár epres joghurt, és szeretném megenni, csak egy kicsit elment az étvágyam.
2010. dec. 16. 19:12
 1/4 anonim ***** válasza:

Ezen az alapon mindentől elmehetne az étvágyad. A gyümölcsfa alatti trágyát használja a fa a gyümölcs létrehozásához.Az hogy valamit szintetizálnak az nem feltétlenül könnyebb és egyszerűbb.



A kármin a kokcsinella nevű színezékanyagból nyerhető vörös vagy bíborszínű festék (a kokcsinellát a fügekaktuszokon élősködő bíbortetű nőstényeinek porítmányából vonják ki). Kémiailag a kárminsav az antrakinon bonyolult származéka. Nagyon szép vörös, de nem fényálló.


Előállítása [szerkesztés]

A kokcsinellából először kárminsavat állítanak elő: ebből készítik a különböző árnyalatú festékeket. A kárminsav előállítása többlépcsős oldás-bontás-desztillálás, amire többféle ipari megoldást dolgoztak ki.


1. Schunk és Marchlewski eljárásában a kokcsinellát porrá törik, vízben kifőzik, és az átszűrt oldatba ólom-acetátot öntenek, mire a festőanyag sötétibolyaszínű csapadékként kiválik. Ezt alkoholban oldják és tömény sósavval elbontják; a belőle keletkező sárgás-vörös folyadékot leszűrik, és lehetőleg alacsony hőfokon beszárítják. A beszárított maradékot hideg abszolút alkoholban oldják, az oldatot éterrel, benzollal vagy kloroformmal megbontják; ilyenkor élénk vörös színű csapadék válik ki. A csapadékot benzollal és kloroformmal mossák és újból alkoholban oldják; az alkohol elpárolgása után ebből kristályosodik ki a kárminsav.

2010. dec. 16. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Elég félreérthetően zűrzavarosan van leírva az idézetben a kokcsinella a bíbortetű.
2010. dec. 16. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
értem, és köszönöm, de ezt eddig is tudtam :) nemrég tanultam állatrendszertanból és épp ettől ment el az étvágyam. A fák alatti műtrágyával semmi bajom, hiszen azzal csak azt pótolják, ami a talajból kifogyott és szüksége van rá a növénynek. Igazából az zavar, hogy a kármin állati eredetű, és megölik érte szegényeket, ha bármilyen moszatból vagy kőolajból csinálnák, akkor simán megenném. Ezért remélem, hogy szintetizálják inkább.
2010. dec. 16. 19:50
 4/4 anonim válasza:

Ühüm... szóval inkább valami kőolajszármazék... mert megölik a növényen élősködő tetűt... ja és igen... nem feltétlen műtrágya... a válaszoló trágyát írt... tudod... tehénszar... mindenféle kezelés nélkül vasvillával a fa alá...

Nekem nem megy el az étvágyam ettől... ebben nőttem fel... de érdekes dolog, hogy azért megy el az étvágyad, mert szegény TETŰT megölik... hát igen... másfajta tetűből meg több millió hal meg évente... mérgezésben... ezt permetezésnek nevezik... hogy ehhes gyümölcsöt...

2013. jún. 12. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!