Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Nagyon sok kólát iszom, pedig...

Nagyon sok kólát iszom, pedig tudom, hogy rossz és nem kéne, de ha nem veszek, akkor néha késztetést érzek, hogy elmenjek venni akár késő este, mert innom kell. Függő vagyok? Mit csináljak?

Figyelt kérdés
Amúgy nincs semmilyen (más) káros szenvedélyem, se cigi, se pia, se kávé...
2010. dec. 17. 12:25
 1/9 Cory Rose ***** válasza:

Velem is így van. Elég ciki, és nekem sincs semmi más káros szenvedélyem.

Én akkor szoktam le egy jó időre, mikor elkezdtek nagyon fájni a fogaim, és beparáztam hogy kihullanak, mindig úgy éreztem hogy mozog az összes... (aztán szerencsére kiderült hogy semmi bajuk, csak volt egy lyukas..)


Megpróbálhatnád helyettesíteni valami mással, mondjuk ha boltban vagy nem kólát veszel hanem ice-teát, vagy narancslét, vagy szénsavas ásványvizet. Egy idő után nem fogod kívánni. Én is úgy szoktam csak vissza, hogy egyszer véletlenül volt otthon, aztán ittam... De előtte hónapokig egyáltalán nem.

2010. dec. 17. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

néha én is "átszokom" másra, de ha ice teát iszok az se jobb. a szénsavas vizet nem szeretem.

Én is a fogaim miatt parázok, meg hát nem kéne ezt inni állandóan tudom, de mégse tudom megállni.

2010. dec. 17. 13:01
 3/9 anonim ***** válasza:
Én is kólafüggő vagyok. Csak Coca-colát iszom. Vannak olyan időszakaim, amikor minden nap kell innom, aztán van, hogy nem iszom egy hétig sem. CSak jéghidegen bírom. Persze tényleg tök ártalmas a fogaknak, meg minden, de hát mégsem dohányzom, meg drogozok! Belefér!
2010. dec. 17. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Utsó vagyok. Még egy érdekesség. Próbáltam mással helyettesíteni. Sosem felejtem el. Meggylevet kértem egy egységben voltunk. A pincér kihozta, belekortyoltam, és annyira meglapődtem! Az agyam automatikusan a cola ízét várta, és nem azt kaptam. Fura volt. Csalódás.
2010. dec. 17. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
2010. dec. 17. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
Szia.Egyuterzek veled en is kola fuggo voltam.Mar ugy is kivantam a kolat ha csak az uveget nyitottak ki.Magyarorszagon volt egy kola botrany en annak a hatasara hagytam abba eleg drasztikus modszerekkel.A botrany arrool szolt hogy a coca-colaban fureszpor volt es eleg nagyot durrant mikor kiderult az egesz historia.Erre azt gondoltam hogy kelebebre vajon mibol kezsithetik es igy ravettem magam hogy hagyjam abba.Hat ne tudd meg hogy hat honapig kinlodtam mig elmaaradt az ivas kenysdzer es nem reagaltama az uveg nyitasara sem.Azota asvanyvizet iszom.Ugyhogy akara ero:en ugy tettem hogy egy hetig nem itaam utanna megitam fel litret es folyamatosan noveltem az eltelt idot mig teljesen abba nem tudtam hagyni.Hajra es sok sikert kivanok.
2010. dec. 17. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
ocsi az elgepelesert remelem ertheto amit irni akartam.
2010. dec. 17. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Cory Rose ***** válasza:

Ez azért elég hülyeség amit linkeltél, utolsó, de mindegy. Azt elhiszem, hogy árt a fogaknak, meg dehidratál, de én saját magamon más káros hatást nem vettem észre. Nem vagyok lomha, de 2liter kóla után is ugyanúgy tudok aludni. Igazából (sajnos) a koffein már elég régóta nem használ nekem... Az meg ahogy leírja, hogy alakul át a cukor zsírrá.. ez alapján szerintem már bővel 100+ kilónak kéne lennem, mert van hogy napi 2 litert is megiszok, de a fél-1 liter az alap. És ugyanakkora vagyok már mióta, pedig nem tornázok.

Persze elhiszem hogy valakinek a szervezete tényleg képes ilyen durván reagálni.. De akkor is túlzás.


Kérdező, esetleg azt tudom még mondani, hogy egyél több zöldséget, gyümölcsöt, kerüld a túl sós ételeket (legalábbis ha én valami sósat eszek arra automatikusan valami édeset kell innom..) és egy darabig tényleg vegyél erőt magadon és ne igyál kólát. Ha elkezdesz valamivel egészségesebben étkezni, utána már nem fogod kívánni a nagyon cukros dolgokat, nagyon émelyítőek lesznek.

2010. dec. 17. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Cory Rose! Én linkeltem!

Szerintem ez azért lehet, hogy nem veszed észre a mellékhatásokat, és hogy tudsz aludni, mert már annyira hozzászoktál, hogy ez a normális a szervezetednek. ugyanez kávával is előfordul sok embernél, aki rendszeresen későn este is iszik, annak semmi baja, aki egyszer iszik, észreveszi magán. De addig örülj, amíg nincs bajod.különben nem hiszem, hogy minden, amit ír a cikk, mindenkinél kialakul, de kialakulhat.

2010. dec. 17. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!