Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Energia italokba mi az a...

Energia italokba mi az a taurin? Miből van a taurin?

Figyelt kérdés

Azt hallottam, hogy a bika spermájából van?

Szerintem ez hülyeség... :D


2010. dec. 19. 23:06
 1/6 anonim ***** válasza:
44%
2010. dec. 19. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
a taurin az erőnövelő az még táplálék kiegészitőkbe is van de nem hiszem hogy a bika spermájából lenne
2010. dec. 19. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
Ha jól tudom, a taurin serkentőszer (kb jobban fog az agyad meg ilyenek).
2010. dec. 19. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
41%
2-aminoetán-szulfonsav - magyarul vazelin.
2010. dec. 19. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
gyááá hogy ezt a kérdést nem találtam meg elöbb.. bennem is ez a kérdés merült fel nem rég amikor 1 osztálytársammal ittunk energiaitalt nagyban beszélgetünk mikor meglátjuk h taurint is tartalmaz én leszartam h mi az de az osztálytársam ijedten kiköpi és mondja hogy te tudod mi az?!?!?!?! az alkohol!!!! mondanom se kell erre naon beparáztam berohantunk az iskolába és a tanárokat kérdegettük xDD (mert h az iskola közelében voltunk) de legalább 1 életre megjegyeztem h mi az a taurin :P
2011. márc. 27. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

A taurin (2-aminoetán-szulfonsav, H2N-CH2-CH2-SO2-OH) nem fehérjeépítő aminosav (pontosabban aminoszulfonsav, ezeket meg szokás különböztetni a hagyományos aminosavaktól). Alkoholban nem, forró vízben viszont jól oldódik. Epesavak alkotórésze, ezek hidrolízistermékeinek vizsgálatakor fedezték fel 1824-ben. Kezdetben ökörepéből állították elő (innen származik a neve is), mára vegyipari szintézise megoldott. A világ összes taurintermelése 2010-ben az 50.000 tonna/év szint fölé került.

Csecsemők számára esszenciális aminosav. Az anyatejben is megtalálható.

A szervezet kéntartalmú aminosavakból (cisztein, metionin) a szükségleteknek megfelelően állítja elő enzimatikus oxidálás útján, így hiánybetegség emberben nemigen tapasztalható. A szívizom egyfajta megbetegedéséért újabb kutatások szerint a taurinhiány lehet felelős, de ezt még nem sikerült hitelt érdemlően bizonyítani. Macskák számára nélkülözhetetlen, esetükben az elégtelen bevitel súlyos hiánybetegségekkel jár.

Élettani hatása még csak részben ismert. Szerepet játszik a membránokon keresztüli kalcium-áramlás szabályozásában, egyes szövetek (mint a már említett szívizom) normális működésében, az inzulinhoz hasonlóan elősegíti a glükóz sejtekbe áramlását ezáltal nő a fizikai teljesítőképesség, csökken a vércukorszint. Állatkísérletekben nyugtató hatását figyelték meg. Emberen stabilizálja a különféle neurotranszmitterek szintjét, epilepsziásoknál csökkenti a rohamok számát. Az izmok tartós terhelése esetén taurin - és egyéb aminosavtartalmuk csökken, egy idő után a glükóz és a kalcium izomsejtekbe jutása gátolt és az izmokban görcs alakulhat ki. A taurin antioxidáns hatással is rendelkezik.

Elsősorban állati eredetű ételek tartalmazzák: hal, húsok (főleg bárány) és belsőségek. Nagy mennyiségben tartalmazzák a napjainkban népszerű energiaitalok is (általában kb. 400 mg/1000 ml).

Néhány esetben hasfájást, rosszullétet, függőséget okoz. Hashajtó hatású.

2012. jan. 23. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!