Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Milyen edénykészletet vegyek,...

Milyen edénykészletet vegyek, egyáltalán készletben vegyem?

Figyelt kérdés
Most fogok elköltözni otthonról, még sosem voltak saját edényeim. Azzal a problémával szembesültem, hogy az edények zománcozottak legyenek, teflon bevonatúak vagy rozsdamentes acél, de abból nem zepter meg ilyenek, csak valami olcsóbb? Itthon van mindenféle, meg használjuk is mindet, de én nem tudnék most kapásból három készletet venni. Vagy vegyek külön-külön mindegyikből egyet-kettőt? Ketten fogunk lakni, de azért időnként (elég gyakran) lesznek vendégek is és akkor is főzni kell valamit.
2011. jan. 3. 12:36
 1/8 anonim ***** válasza:
Nézd meg, hogy mit tartalmaz a készlet. Ha minden kell belőle, akkor vedd csak meg.Ami nincs benne, azt külön is megvásárolhatod.
2011. jan. 3. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nekem van egy készlet rozsdamentes edényem, pár üveg tároló, kínálóm, sok műanyag és 3 Tefal serpenyőm, különböző méretben.

Ketten lakunk mi is, és ez a mennyiség bőven elég, még akkor is, ha hívunk valakit.


12 ezer körül kapni a hiperekben ilyen Berger rozsdamentes edénykészletet. Van benne fazék 4 méretben, tésztaszűrő, keverőtál és egy serpenyő szerű, nagyobb pároló, ami például olajsütő helyett nagyon jó. A fedők hőmérősek, pár üveg, többi ugyanúgy fém

2011. jan. 3. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

12:51 vagyok.


Ilyesmi az enyém, hasonló edényekkel: [link]

2011. jan. 3. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Az, hogy zománcozott vagy rozsdamentes acél az edény, szerintem mindegy. Nekem egyáltalán nincs zománcozottam, mert nem pratikus, egyszer leejtem és már le is pattogott a zománc. Plusz a rozsdamentes acélt félévente egyszer beáztatom Domestosba és végigdörzsölöm fémszivaccsal és olyan lesz, mint az új. Ha nagyon karcos, és már nem fényes, és van időm, akkor meg fogkrémmel kifényesítem.

Plusz jobban is néz ki, hogy egyformák.

Szóval szerintem döntsd el, hogy melyik fajtát veszed.

Első körön 1, 2, 5 literes lábasokkal már jól elleszel, szóval ha nincs sok pénzed, akkor először ezeket a méreteket szerezd be. Aztán látni fogod, hogy mi kell még.

Ha rozsdamenteset veszel, ügyelj arra, hogy ne bóvlit vegyél, hanem olyat, aminek jó rétegelt az alja, ebben nehezebben ég oda az étel.

Nekem is a Bergner edények váltak be, de van olyanom is, ami noname, de jó. Általában onnan lehet érezni, hogy jó-e, hogy nehéz, a fala vastagabb (bár ez nem kötelező), és a feneke jóó vastag.

A teflonos edény csak arra kell, ami kimondottan odaégős. Nekem van egy kicsi teflonos lábasom, ebben csak rántást szoktam csinálni, mert azt sajnos hajlamos vagyok odaégetni, egy palacsintasütő és egy szeletsütő. Ezek mind Tefal termékek, szerintem megérik az árukat.

Ami még iszonyú hasznos, az egy wok. Gyakorlatilag bármit meg tudsz benne csinálni. Ebből eddig olyan volt, ami nem teflonos, most gondolkozunk rajta, hogy a következő teflonos legyen-e.

Ha vendégek jönnek, érdemes egytálételekben is gondolkozni, mert könnyen megvannak és általában mindenki szereti őket. Ehhez jól jöhet egy-két jénai tál, még a rakott krumpli is szebben mutat jénaiban szervírozva :)


Remélem, írtam egy-két hasznos dolgot :) Azt még egyszer kiemelném, hogy szerintem minimális edényekkel indíts, és csak azokat vedd meg, ami kell is. Nagyon sok ismerősöm járt úgy, hogy megvett 8-10 darabos készleteket, amiből aztán csak 2-3 db az, amit használ is. Az meg pénzkidobás:)

2011. jan. 3. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Rozsdamentes acél a legjobb, nekem csak ezek vannak és nem is kellene más. Sokkal egyszerűbb tisztán tartani, nekem higénikusabbnak is tűnik. A serpenyőim, palacsintasütőm pedig Tefal.

[link]

Ezt használom hozzá tisztításnak, kimondottan rozsdamentes acélhoz gyártják ezt a súrolókövet, az összes termékük nagyon jó, anyósomék személyesen elmennek és mindenből hoznak. Franciaországba gyártják a termékeiket és ezerszer jobbak akármelyik márkás terméknél...így mindig szép fényesek az edényeim. :)

2011. jan. 3. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Jah és a tepsijeim meg sütőedényeim azok jénaik. :)
2011. jan. 3. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
szerintem érdemes beszerezni pár jénai edényt. nem csak főzni, de tálalni is kiváló:)
2011. jan. 3. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Akkor szerintem veszünk egy kisebb rozsdamentes készletet kezdetnek. :)
2011. jan. 3. 14:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!