Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Van különbség a Xillit és a...

Van különbség a Xillit és a Nyírfacukor között?

Figyelt kérdés
Kiváncsi lennék, mert most már teljesen össze vagyok zavarodva... Ha jól értem az egyiket nyírfából, a másikat kukoricacsuhéból készítik... De ezen felül - hatásukban- különböznek valamiben egymástól?
2011. jan. 22. 14:53
 1/10 o.w.a. válasza:
53%

Szia!


Én úgy tudom a kettő teljesen ugyanaz. Úgyértem a két különböző név ugyanazt a terméket jelöli.

2011. jan. 22. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Igen, ugyanaz mind a kettő. Egyébként egyikben sincs nyírfa, ez csak egy hagyományos elnevezés, mert eredetileg nyírfakéregből állították elő ezt az anyagot. Ma kukoricaszárból csinálják. Csak azt nem értem, hogy mitől 3000 Ft fél kiló.
2011. jan. 22. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 o.w.a. válasza:
Hát igen, az árat azt én sem tudom mire vélni...
2011. jan. 22. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
53%
A kivételes élettani hatása miatt ilyen drága. Nagyon alacsony a glikémiás indexe és jóval alacsonyabb a kalóriatartalma, mint a cukornak, viszont szinte pontosan ugyanúgy viselkedik, mint a cukor, magyarul tökéletes cukorpótló alternatíva cukorbetegeknek, fógyózóknak. ezért ilyen drága. egyébként 2500ért már be lehet szerezni kilóját, ha érdekel, linkelem. [amúgy tényleg nincs különbség a xilit, nyírfacukor, xukor stb termékek között, csak a forgalmazó, gyártó]
2011. jan. 24. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
16.15: Valaminek az ára nem az élettani hatásától, hanem az előállítási és a terjesztési stb. költségétől kell hogy függjön alapvetően. A citromnak is nagyon jó az élettani hatása vagy a savanyú káposztának is, mégsem ilyen méregdrága. Valami más lehet itt a háttérben...
2011. jan. 24. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Szerintem az lehet a háttérben, hogy manapság már mindent szétvegyszereznek, így egyszerűbb nagy mennyiségben, olcsón eladni, míg a xillitnél - ha egészségtudatos emberknek akarják eladni- egy 100%-os, természetes vegyületet kell előállítani, ami azért jóval drágább.
2011. jan. 28. 22:13
 7/10 anonim válasza:
85%

Épp nyírfacukor vadászatban vagyok.

Én azt találtam, hogy a Nyírfacukor nevű az pont kukoricából készül, míg pl. a Xilit és a Xukor vagy a Finn nyírfacukor meg tényleg nyírfából, ami azért jó, mert tuti nem génkezelt (mint ahogy előfordulhat a kukoricából készülteknél)...


[link]


[link]


[link]


Azért kilóját 2000 alatt is meg lehet már kapni:

[link]

2012. júl. 6. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Kösz a linkeket, ilyen "olcsón" máshol nem láttam. Én a Százados úti Herbaházban vettem legutóbb, ott 2000 Ft volt egy kiló. Ezeknél a webáruházaknál az a gond, hogy ha kiszállíttatod, akkor a szállítási költség már el is vitte az árnyereséget. Van ahol érte lehet menni, még ez a jobbik eset, de akkor is rámegy egy csomó idő, hogy a városban egyetlen helyen levő raktárból elhozd.
2012. júl. 6. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
A 2000Ft/ kiló az már egész jó ár. És ha a közelben van, akkor már nem érdemes mást keresgélni, mert valóban sokkal olcsóbb már nem lesz, vagy mert utazni kell, vagy mert postaköltség van. Már csak 1-2száz forint különbség van. A lényeg, hogy nem 3600Ft/kiló. :) 2000-ig már jó árnak számít. Én a budai oldalt azért írtam, mert nekem azok vannak közel és azokra csaptam le. :) Biztos vannak pesti oldalon is olcsóbbak.
2012. júl. 6. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 EagleHUN ***** válasza:

Itt leírják miért drága az eljárás amivel készül:

[link]


Bár látom azért a kérdés felvetése óta sokkal olcsóbb lett!


Az eritritol lassan elterjedtebb lesz mert olcsóbb és bizonyos szempontból jobb is:

[link]

2017. aug. 27. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!