Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Melyik teában van a legtöbb...

Melyik teában van a legtöbb koffein?

Figyelt kérdés
Melyik növény teája tartalmazza a legtöbb koffeint?
2011. jan. 30. 23:51
 1/9 anonim ***** válasza:
azt hiszem a fekete teában. nem tudom milyen növény. anyum mondta multkor, amikor sokáig fent kellett maradnom:)
2011. jan. 31. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

A fekete tea, de azon belül nem tudom. A Pickwicknek van olyan fekete teája, ami guaranát is tartalmaz, így jobban élénkít (nem csak mendemonda, hanem saját tapasztalat.)

[link]

[link]

2011. jan. 31. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Azt tudom, hogy a fekete teában sok koffein van, de abban van a legtöbb?:D
2011. jan. 31. 00:16
 4/9 anonim ***** válasza:
Tudtommal a gyógynövényteák nem tartalmaznak koffeint, egyedül a tea cserjéből készült fekete és zöld tea tartalmaz teint, ami nagyon hasonlít a koffeinhez, de elnyújtottabb a hatása, a kávéval ellentétben, ami viszonylag rövidebb ideig élénkít. Lehet, hogy vannak más élénkítő hatású teák is, de ami ezt tartalmazza csak a fekete és zöld tea. Szóval ezekben van a legtöbb.
2011. jan. 31. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
A fehér tea!!
2011. jan. 31. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
szerintem koffeint egyik tea sem tartalmaz,a tea alkaloidja a tein.Hatása hasonló a koffeinhez,és csak a fermentált teák tartalmazzák nagyobb mennyiségben(fekete tea,azon belül is a grúz tea)A fehér teáról nem tudok mit mondani,lehet,hogy a válaszolónak igaza van,én nem ismerem.
2011. jan. 31. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

05:47-nek van igaza!

A fehérteában. Meglepő, de igaz!

2011. jan. 31. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

A mate tea főzete kiváló élénkítő ! :)

Éééés: egy teában sincs koffein.. :)

2011. febr. 2. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
A fehér teában van a legkevesebb koffeinnek mondott élénkítő vegyület.
2016. dec. 3. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!