Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Miért jó a magos kenyér ha...

Miért jó a magos kenyér ha egyben átmennek rajtam a magok?

Figyelt kérdés
tehát a végtermék olyan mint az eleje
2011. febr. 19. 16:45
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
az nem baj, attól még serkenti az emésztést elvileg
2011. febr. 19. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Azt tanították nekünk anno, hogy bizonyos rost anyagokat, a bélben egy baktérium féle fogyasztja el. Ha épp átmegy rajtad, akkor nem fér bele több.
2011. febr. 19. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

remélhetőleg a hasznos anyagok felszívódnak,a rostos részek pedig segítik az emésztést, tisztítják a bélfalat

és dolguk végeztével távoznak:))

ui: én a kókuszreszeléket is viszontláttam már, teljesen megrémültem, hogy férges vagyok.pedig nem, csak valószínű emészthetetlen rost:)

2011. febr. 19. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Igazából, ha az előírtak szerint rágunk akkor a magvakat is szét kellene rágni.
2011. febr. 19. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Azért,mert ma divat! Aki nem eszik zöldségeket,gyümölcsöket annak van csak szüksége ilyen emésztést segítő anyagokra.
2011. febr. 19. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Én a kenyérbe úgy teszem, h megőrölöm. így nem megy át emésztés nélkül.
2011. febr. 20. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
De, átmegy emésztés nélkül. Olyan anyagokat tartalmaznak a rostok, amiket nem tud megemészteni, max. nem látod. :)
2011. febr. 20. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Salx Narval ***** válasza:
A magvak olajtartalma belesül a tésztába.
2011. márc. 22. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Rágd meg, hidd el, jobban jársz. Extrém magok esetén [pl. tökmag, napraforgómag] mégjobb ízzel párosul a kenyér íze, s egyszerűen fenomenális. :))
2011. márc. 22. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ha egyben átmennek rajtad a magok, akkor VELED van baj. Ugyanis nem rágod meg az ételeket eléggé. HA a magos kenyeret alaposan megrágod, akkor a benne lévö magokat IS össze kellene rágnod pépesre, és akkor kizárt, hoyg újra összeálljanak bennek egésszé.
2011. márc. 23. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!