Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » SEGÍTSÉG! Egy hete derült ki...

SEGÍTSÉG! Egy hete derült ki hogy liszt érzékeny vagyok, és nem sok tapasztalatom van még. A kérdésem: hogyan kell kukoricalisztből rendes tésztát sütni, vagy csak receptet? Mondjuk zacskós tészta helyett. Csak jobb szeretem a házi tésztát.

Figyelt kérdés
2011. márc. 13. 15:07
 1/5 anonim ***** válasza:
Tudomásom szerint a felhasználási módja megegyezik a búzaliszt felhasználásával. De a zacskójára biztosan rá van írva.
2011. márc. 13. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Csak kukoricalisztből nem lesz jó a tésztád. Általában rizsliszt és kukoricaliszt keverékéből szoktam sütni.

Más étel felhasználásához rizslisztet használok.

/ palacsinta, rántás, habarás, panírozás stb/

A lisztérzékenységnél nem csak a fehérliszt felhasználása tilos. Nagyon oda kell figyelni a fűszereknél, felvágottaknál, tejtermékeknél.

2011. márc. 13. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Én majd csak 1 hét múlva megyek konzultációra, amikor elmondják mennyire komolya a dolog, mert nekem elvileg csak részleges van, de köszönöm a tanácsot. :) Aggódtam is hogyan fogok palacsintát enni. :) Nyamiii :D És különben finomak az ilyen rizslisztből készült ételek??
2011. márc. 14. 16:35
 4/5 anonim ***** válasza:

Nem olyan,mint a fehérlisztből, de egy sikerélmény, ha valami régi ízt ki tud hozni ezekből az alapanyagokból.

Sajnos egy idő után már mindennek egyforma ízt érez a LÉ beteg. Sikerült már gombócot, núdlit is csinálni. A lányom 2 éve LÉ beteg.Nála 33 évesen derült ki.

2011. márc. 14. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Palacsintát így készítem: 2 tojás, 4 dl tej, 10 dkg rizsliszt, 1 cs vaniliáscukor, csipet só és étolaj.

Összekeverni és azonnal sütni.

2011. márc. 14. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!