Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Ilyen életvitel mellet kb...

Ilyen életvitel mellet kb mikor fog utoljára a pohár fenekére nézni?

Figyelt kérdés

ha majdnem minden nap full részegre issza magát valaki akkor az milyen károkat okoz a szervezetének


ilyeneket iszik mint vodka,kevert,martini,(sör_3-6 litert)

a többi 1-3 üveggel ....


2011. márc. 17. 22:50
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
a férfiak alkohollebontása jobb, mint a nőké, ha nem szed gyógyszert, akkor annyira nincs terhelve a mája. függ az anyagcsere sebességétől. bizonytalan. 5-10 év biztos, ha ffi.
2011. márc. 17. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Az én apám masszív alkoholizmusba 30 év után halt bele. De ő nem Martinit és hasonlókat ivott, sokkal kevésbé minőségi dolgokat. "Élmény" volt végignézni a kínszenvedéseit, ahogy a belső szervei felmondták a szolgálatot, májkóma vitte el úgy, hogy az utolsó percig nem tartotta magát alkoholistának és a végsőkig ivott.


24/L

2011. márc. 18. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Ezt sajnos előre senki nem tudja megmondani. Van olyan ismerősöm aki 30 éves korában halt bele a májkárosodásba, van aki meg hiába tök részeg állandóan mégis birja.
2011. márc. 18. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Apám napi 1 liter pálinkát,és 2-3 liter bort ivott fiatalkora óta. 85 évesen halt meg agyvérzésben. A májának nem volt soha semmi baja.
2011. márc. 18. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Hát ez érdekes kérdés. A volt férjem kb 20 éve iszik. (ezért is váltam el tőle)Mai napig "él és virul". 1x be is sárgult a májáról. Orvosok rendbe hozták, akkor adtam még 1 esélyt neki, de visszaszokott. Vagyis még mindig bírja. Mikor kezdte anno: unicum, sör. Majd házi pálinka, vodka, most már mindegy. Ahogy hallottam. Lehet, hogy én hamarabb meg fogok halni, mint ő. Bár: Isten ments'! Nem kívánom én senki halálát!
2011. márc. 18. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

A szomszéd bácsi 45 éve masszív alkoholista, és még él.

Még csak komolyabb baja sincs. Teljesen szervezetfüggő, de amennyit te leírtál, az irreális, kétlem, hogy valaki egyszerre ennyit lenyom.

2011. márc. 18. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

6:59 vagyok.

Hidd el nem irreális ez a mennyiség. A volt férjem napi adagja váláskor 3 üveg (flakon) bor, ami ugye 2 literes kiszerelésben kapható, + 2-3 üveg piaci vodka, ami ugye 1-1,5 liternek felel meg. Valóban képesek az alkoholisták ennyit meginni. Van is olyan aceton szaguk, hogy ha rágondolok a hideg ráz.

2011. márc. 18. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Vérképet kell csináltatni, és megnézni milyen a májenzim eredménye. / GOT-GPT /. Bár ismerek olyat, akinek a normál értéknél többszöröse /25-50/, 2500-as az értéke, és még él, virul.
2011. márc. 18. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Szerintem se lehet megmondani...En ismerek olyat aki mindennap megiszik minimum egy liter vodkat,es mindemellett konditerembe jar napi egy orat fut,spinningel,es 400 felulest csinal meg,es semmi baja az egadta vilagon. Es ezt mar evek ota csinalja,megis szinte fiatalabbnak latszik mint valaha. Szerintetek ez hogy lehetseges??
2011. márc. 18. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

A májkárosodás mértéke nem az elfogyasztott szeszes ital fajtájától, hanem annak tisztaalkohol-tartalmától függ. A nők fogékonyabbak az alkoholos eredetű májbetegségekre, náluk napi 25-30 grammnál, férfiaknál 50-60 grammnál nagyobb mennyiségű tiszta alkohol 50 százalékos gyakorisággal vezet 10-15 év alatt májzsugorhoz. Az életmódbeli szokások mellett genetikai tényezők, a szervezet védekező rendszerének egyéni adottsága is befolyásolhatja jó vagy rossz irányba a kóros változások menetét.

A szakorvosok szerint naponta maximum tíz órát "foglalkozhat" a máj károsodás nélkül az alkohol lebontásával. Egy 60 kilós férfi mája két óra alatt bontja le a három deci sörben lévő 12 gramm tiszta alkoholt.

Szóval ez tényleg nem játék!

2011. márc. 18. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!