Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Az aszpartám nem lenne édes,...

Az aszpartám nem lenne édes, ha a metanolt kivennénk belőle?

Figyelt kérdés
Az aszpartám (C14 H18 N2 O5), (a legszélesebbkörben használt mesterséges édesítőszer, amelyet még a mesterséges ízesítőszereket nem tartalmazó termékek is tartalmaznak...) összetevői két aminosav, mégpedig az aszparagin-sav (HO2 CCH(NH2)CH2 CO2 H) és a fenil-alanin (C9 H11 NO2) valamint metanol (CH3 OH), ami méreg.
2011. márc. 25. 19:11
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

A metanol gyakran megtalálható élelmiszereinkben. Az, hogy a metanol nagy mennyiségben mérgező közismert. Ez a „nagy mennyiség" több 10 grammot jelent. Az alábbi táblázat mutatja, hogy mennyi metanol jut a szervezetbe egy doboz aszpartámmal készült üdítőital, ill. azonos mennyiségű gyümölcslevek elfogyasztásával.


Diétás üdítő (0.33 l-es doboz) 0,024 gramm

Narancslé 0,018 gramm

Almalé 0,021 gramm

Szőlőlé 0,046 gramm

Paradicsomlé 0,085 gramm

A fenti kis mennyiségeket a máj minden ártalmas hatás nélkül lebontja és kiválasztja.


Bár vannak arra különféle konspirációs teóriák, és némely esetben kutatások is, melyek megkérdőjelezik biztonságosságát, azonban a legfrissebb kutatási eredmények szerint az aszpartám egy biztonságos édesítőszer a jelenlegi mértékű felhasználás mellett.


Tudod az aszpartam nem tartalmaz metanolt mivel nekem ez a szakmám én tudom te meg rémregényeket mesélsz.Ugyanis metanol a szervezetben bomlik az édesítőből ami nem ugyanaz mint ha tartalmazna.És olyan kevés bomlik amit a máj könnyedén lebont.

2011. márc. 25. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
És az aszpartam nem metanolt tartalmaz hanem metilgyököt. A világon százezernél sokkal több vegyület tartalmaz metilgyököt amiknek többsége természetes anyag pld.Ha kivonok egy vegyületből fő alkotót akkor az már nem az a vegyület lesz.
2011. márc. 25. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

ezek közül egyik sem volt válasz a kérdésre....


megismétlem: metanol nélkül nem lenne édes a fenil-alanin és az aszparaginsav keveréke? (ez a kérdés, nem az hogy mit tartalmaz)

2011. márc. 25. 20:16
 4/12 anonim ***** válasza:
Nem érted meg hogy az nem úgy van hogy kiveszel egy alkotót, mert az más vegyület lenne? A káliumferrocianidot használják só csomómentesítésére a KCN pedig halálos méreg!Miért lenne édesítő a megváltoztatott vegyület? Az egyik alkotó pld az aszparaginsav!
2011. márc. 25. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

" fenil-alanin és az aszparaginsav keveréke"


És ez nem keverék! Hanem kémiai kötésekkel alkotott komplex vegyület!

2011. márc. 25. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Habar en nem vagyok elelmiszermernok szerintem nem lenne edes.

Ha fenil-alanint es aszparaginsavat- mivel mindketto aminosav- peptid kotessel osszekapcsolsz egy egyszeru feherje lenne belole.

2011. márc. 26. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

találtam egy honlapot, amely szerint az aszparagin-sav is és a fenil-alanin is mérgező. Ezt a szöveget egy olyan honlap írja, ami szerint az aszpartám nagyon nagyon nagyon rossz dolog.

Ugyanakkor a wikipedia szerint a fenil-alanin például esszenciális aminosav, ami nem hogy nem mérgező, hanem szükségünk van rá, s a szervezet nem tudja előállítani. Az már kérdés, hogy van aki állítólag allergiás rá, s ezért van ráírva minden aszpartámos cuccra, hogy *fenil-alanin forrást tartalmaz.

2011. márc. 29. 19:24
 8/12 anonim ***** válasza:

bocs az OFF-ert:

találtam egy honlapot, amely szerint az aszparagin-sav is és a fenil-alanin is mérgező. --- én nem csak egy lapot ismerek, de tudok vagy huszat. Nem másolom be őket mert nem szájkaratézunk. Mindenki döntse el magának hogy mit fogyaszt vagy mit nem. Nekem elég volt az a pár weboldal, hogy elhiggyem, hogy az aspartame mérgező és távol tartom magam tőle mint a tűztől.

Amúgy az aspartame a Monsanto tulajdonában van. A monsantoról már kiderült egy s más. Nem tudnak olyan gyártani amit én nyugodt szívvel fogyasztanék.

2011. márc. 29. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Nah szoval meg mindig nem vagyok elelmiszermernok, de a fenilalanin es az aszparaginsav nem mereg! 

Aminosavak, amik a feherjek epitokovei.


Febilalanin forrast tartalmazhat feliratot azoknak irjak ra akik fenilketonuriaban szenvednek kb 10-15 000 emberbol 1.

Ezen betegek a fenilalanin-hidroxilaz enzim hianyaban nem tudjak lebontani a fenilalanint ami az idegrendszerben igy felhalmozodik.

Ezek miatt ne izgulj, mar debil lennel ha ezt gyerekkent nem veszik eszre nalad.


Az aszpartam meg megint olyan dolog hogy nagyon kutatjak hogy most karos-e vagy sem. Szemely szerint kerulom inkabb. 


Mondjuk en a mikrot is mellozom, nem igazan tartom normalisnak a mukodesi elvet... Meg am se szeretem a mikroban ujramelegitett dolgokat...


Ui.: azert nem kell mindent elhinni amit online olvastok, eleg sok panikkelto nem hozzaerto cikk van a  neten.


Jah es nekem priviben linkelhetnel parat, erdekelne megis mit irnak h ennyire elriaszto.

2011. márc. 29. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Jah es nekem priviben linkelhetnel parat, erdekelne megis mit irnak h ennyire elriaszto. - a legtöbb angol nyelven van, nem baj?
2011. márc. 29. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!