Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Mi az a zóna menü?

Mi az a zóna menü?

Figyelt kérdés
2011. márc. 29. 11:12
 1/9 A kérdező kommentje:
Pontosabban a zóna szó mit takar
2011. márc. 29. 11:13
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Kis adagot, fél adagot takar. A legtöbb gyorsétteremben lehet kérni ilyet, ha nem bírod megenni a normál adagot.
2011. márc. 29. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
76%
Ahogy az előttem szóló írta, valóban kis adagot, fél adagot takar. Ételszállítók esetében egy teljes adag étel kb. 500-600 gr, a zóna adag kb. 300 gr +-10%.
2011. márc. 29. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként hasznosnak találom, mivel nem minden estben tudom megenni pl. egy tartalmas leves után a másodikat, főleg ha még desszert is van. Ne meg egy gyerek vagy egy idős még annyira sem.
2011. márc. 29. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszokat!!!
2011. márc. 29. 11:28
 6/9 anonim ***** válasza:
76%
Régen is volt az étlapokon zóna adag, amit kisétkűek, gyerekek fogyasztottak.talán egy határt jelent, hogy ennél kisebb adagot már nem lehet kérni:)csak tipp.
2011. márc. 29. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
76%
amúgy a zóna- terület, övezet- innen eredhet a legkisebb rendelhető menniység.
2011. márc. 29. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
76%
Igen, ahogy az előttem írók is írták, az önkiszolgáló éttermekben szokásos kifejezés, kis adagot, fél adagot jelent. Ált. a gyerekekre gondolva, akik nem képesek megenni egy egész, felnőtt adagot. Az ár ált. a normál adag árának 60-70%-a szokott lenni.
2011. márc. 29. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 -lion- válasza:
100%
Ezt leltem: "A zóna adagok eredete egészen a 19. századig nyúlik vissza. Először a vasúti restikben tűnt fel, amikor a gőzmozdonyoknak rendszeres időnként (területileg zónánként) meg kellett állniuk vizet és szenet vételezni. Ezekben a kényszerszünetekben az utasok is leszálltak, és hogy éhségüket a rendelkezésre álló rövid időn belül csillapíthassák, a restik kis adag készételekkel, úgynevezett zóna-adagokkal várták őket."
2017. júl. 12. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!