Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Az Ovomaltine milyen ízű?...

Az Ovomaltine milyen ízű? Csak azt találom, hogy maláta ital, de nem tudom, hogy olyan-e, mint a babakakaó? Kakaós?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 1. 22:31
 1/5 anonim ***** válasza:
Olyasmi íze van mint a maci kávénak. Kisfiam imádja:-)
2011. ápr. 1. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nem kakaós olyan mint a tejeskávé nagyon tápláló malátából régen kávét is csináltak.A maláta csíráztatott árpa.
2011. ápr. 1. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
köszi szépen, akkor megpróbálom! sejtettem, hogy ilyesmi, csak azt olvastam, hogy kakaó helyett adják, és hát a Nestlé nagyon drága, gondoltam helyette ezt. köszi szépen!
2011. ápr. 2. 12:25
 4/5 anonim ***** válasza:

Nagyon finom. Semmi koffein, és nem hasonlít a kakaóhoz, inkább tejeskávét mondanék.

A macikávé vagy a cikorina még az, amit adhatsz neki, ezek cikóriából készültek. És ezek - szerintem - finomabbak az ovomaltine-nél.


Üdv!

2011. ápr. 2. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Ignis Subdialis ***** válasza:
100%
A Nestlé nagyon drága? A Ovomaltine szerintem a legdrágábbak között van. Én elég sokat ittam, ettem (mert a port is nagyon fincsi elszopogatni, így íze a Lindt tejcsokijához hasonlít, talán a malátatartalom miatt, sőt néhol kapható szelet formában is, vagy csokiként), tejjel hígítva pedig megőrzi ezt a malátás-tejcsokis ízt, csak sokkal lágyabb. Színe a kakaóra emlékeztet (szürkésbarna), nem a kávépótlókra (sárgásbarna). Szeretem a Macikávét is, aminek tejjel készítve olyan íze van, mint egy jól feltejezett kávénak, de az Ovo-nak teljesen más az íze, abszolút hiányzik belőle a jól felismerhető kávé-aroma. Aki ismeri a Lindt tejcsoki ízét, az nem vitatná itt, hogy köze van a kakaó-csoki ízhez. Ez a malátás-csoki íz úgy látszik a svájciak ütős fejlesztése, az Ovo és a Lindt is svájci. Vagyis szerintem több köze van ízre a kakaóhoz, mint a kávéhoz, de inkább egy 3., nagyon finom ízről van szó.
2014. ápr. 20. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!