Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Ballagási ebédre mit főztök/fő...

Ballagási ebédre mit főztök/főznétek?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 14. 12:10
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
82%
Én nem azt nézném, hogy a rokonság mit szeret, hanem ugyebár az ünnepelt... szóval én a ballagó kedvenc ételét főzném meg, ha már úgyis róla szól a nap. Attól is függ, hogy hányan lesztek, milyen mennyiséget kell főzni.
2011. ápr. 14. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 Tinker Bell ***** válasza:
100%

Ha én csinálnám, akkor valamilyen bográcsos pörköltet főznék főételnek, levest pedig jó kis tyúkhúsból, mellé a szokásos sütik, rágcsálnivalók. DE! Ha ez a menü, akkor valaki nem tud menni a ballagásra, mert reggeltől kezdve a kajával foglalkozik, főz, megterít, hogy mire a ballagó és rokonai hazaérnek addigra készen legyen minden.


Éppen ezért az én ballagásomon hidegtálak voltak. Előző nap megsütöttük a csirkét, a csülköt, a fasírtot, megcsináltuk a vegyes salátát, a virslisalátát, a tésztasalátát, a krumplisalátát, meg mellé voltak a sütik, rágcsálnivalók.


Azért is ezt tartom jobbnak, mert akkor legalább a ballagás napjára kipihened magad, mert nem reggel kell kapkodni, előző nap összedobod a kaját és kész.

2011. ápr. 14. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Húslevest tésztával, leveshússal. Hidegtálak (fasírt, különböző töltött húsok, stefánia vagdald, rántott husi / gomba sbt.), 2-3 féle salátát hozzá (uborka, kukorica, krumplisaláta, és lehet savanyúság is). Mi anno ezeket készítettük ballagásra, nem voltunk sokan, nem akartunk nagy felhajtást. De el tudok képzelni egy jó kis pörköltöt nokedlivel vagy töltött káposztát.
2011. ápr. 14. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Előző vagyok. Egyébként én is a hidegtálra voksolok, mert mindent el lehet készíteni előző nap, és másnap csak a hűtőből előkapni, és tálalni a vendégeknek.
2011. ápr. 14. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim válasza:
60%
Megyleves, sajtos-tejfölös husi rízzsel és bögrés mákos v. diós. A befűszerezett husit tepsibe tenném, sok tejföllel és reszelt sajttal. (1 bögre mák v. dió, 1 bögre liszt 1 bögre cukor, 1 bögre tej, 1 tojás, 1 sütőpor esetleg egy üveg megybefőtt lecsepegtetve. összekeverem, kisütöm). Ha nagyon sokan jönnek, lehet,hogy pörköltet csinálnék tésztával a sajtos-tejfölös husi helyett
2011. ápr. 14. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Stefánia vagdalt ( egyben sült tojással töltött fasírt ), kolbásszal töltött karaj ( a hentest megkéred kicsontozza, belehúzza a kolbászt a karajba , majonézes hagymás krumplisaláta, friss zöldekből saláta.
2011. ápr. 14. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
89%

Nálunk pöri volt.

Ezt úgy oldottuk meg, hogy az apám 2 haverja főzte a bográcsos pörit.

Cserébe az ebéden ők is ott voltak.

2011. ápr. 14. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Hidegtál. :) Csirkemáj baconba betekerve, sütőben megsütve. CSak úgy kapkodták nálunk szülinapon. Én egyébként főtt, füstölt császárral csináltam, mert az sokkal olcsóbb, mint a bacon, és pont szeletelve is lehetett kapni.
2011. ápr. 14. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk öcsém ballagásán hidegtálak voltak, aztán 1 évre rá az enyémen, meg összeszámoltuk,hogy a kaja, üdítő, alkohol ugyanannyiba kerül, ha étteremben oldjuk meg...viszont nincs idegeskedés, kapkodás, rohanás, így foglatunk asztalt a Duna parton, és tök jó volt. Még olcsóbb lett a vége, mint mikor öcsém ballagott.
2011. ápr. 14. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 Tinker Bell ***** válasza:
100%

Valóban előfordul, hogy olcsóbban jön ki étteremeben, ez nálunk is felmerült.


De azért maradtunk inkább az otthoni hidegtálas ebédnél, mert ha étterembe mentünk volna akkor mindenki lelépett volna már egykor. Így viszont, hogy háznál volt sokkal kellemesebb volt a légkör, senki nem feszengett, hogy most nevethet-e hangosan. Otthon felállhatott az asztaltól, szerencsére jó idő volt, úgyhogy nálunk sátor volt az udvaron. Így volt aki átöltözött kényelmesebbe, levette a cipőjét. A vendégek 5óra után mentek haza. Sokkal jobb volt így!

2011. ápr. 14. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!