Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Mia kulonbseg a turo es a...

Mia kulonbseg a turo es a cottage cheese kozott? En eddig ugy gondoltam, hogy a ketto egy es ugyanaz. Elmagyaraznatok?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 15. 19:41
 1/9 Platypus válasza:
93%
A cottage cheese az a tejtermék, ami angol nyelvterületen a leginkább hasonló cucc a mi túrónkhoz. Túrónak szokták fordítani, de azért nem ugyanaz. Más az íze, lágyabb, szabályosabb kis borsó méretű darabkákból áll, és enyhén sózva árulják. Teszkóban árulnak ilyet, kétszáz-valamennyiért, kóstold meg és meglátod.
2011. ápr. 15. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
90%

lidl-be is van ilyen nagyon finom

igazából szemcsés friss sajt

zöldfűszeres ízesítésű is van

szerintem nagyon finom lehet kenyérre is kenni sonkával, tojással friss petrezselyemzölddel, és zöldségekkel is nagyon finom de magában is kitünő

a túrót meg édesen is lehet enni gyümölccsel, fahéjjal, cottage cheeset nem

de mindkettő jó választás:)

2011. ápr. 15. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Epp eert kerdeztem....Angliaban elek cottage cheese-t eszek turo helyett.Jo sok fajtat lehet kapni.Sot,a kislanyom szulinapjara cottage chesse-bol csinaltam turo tortat.Nekem nem jott le,hogy sosabb (lehet,hogy sosan etkezem es nem erzem)lenne es a tortakeszitesnel(miutan az osszes levet lecsorgattam rola)kozelitett(bar nem volt ugyanaz)az allaga a turoehoz.Finom lett.
2011. ápr. 15. 20:04
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
a túró savanykás, és krémesebb
2011. ápr. 15. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Amit nálunk árulnak cottage cheese-t,az olyan,mint a krémsajt.lehet a kinti,eredeti jobban hasonlít a túróra
2011. ápr. 15. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszokat.
2011. ápr. 15. 20:49
 7/9 anonim válasza:
32%
A túró és cottage cheese egy és ugyanaz. Más országokban nem nagyon ismerik ezt a fajta sajtot, de ahol készítenek, ott nyilván nem túrónak hívják hanem cottage cheesenek. A különbség csupán annyi, hogy Magyarországon a túrót (ha üzemben készül) hagyják teljesen lecsöpögni, miután megalvadt a tej, más országban viszont nem feltétlenül csöpögtetik ki teljesen, így nedvesebb állagú marad, krémesebb. De ugyanúgy készítenek szárazabb cottage cheese-t is külföldön is, mint ahogyan itt nedvesebb, kenhetőbb fajtát. Nyilván egyes üzemek erre álltak rá,hogy nem szárítjk ki teljesen a túrót, így kenhetőbb állagú lesz. Ezután fűszerezik, és elnevezhetik fűszeres cottage cheese-nek, majd eladják jóval drágábban mint a sima túrót.
2016. szept. 20. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:

Túrót készíthetsz házilag is. Nem nehéz:

Zománcos lábosban hagyod a tejet megaludni hűvös helyen. Látni fogod, mert bekocsonyásodik és levet ereszt.

Lassú tűzön felforralod, majd szitába tett konyharuhán át hagyod lecsepegni. Ami lecsepeg, az a tejsavó. Reggeli italnak jó, savanykás ital. Ami visszamarad, a túró.

2017. jún. 20. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

8-as hozzászóló!

Csak el ne felejtsd, hogy nem minden "tej"-ből lehet aludttejet készíteni. A tej néven árusított, fehér színű, ultrapasztőrözött valami, minden csak nem tej. Bár annak néz ki, köze sincs hozzá, teljesen denaturált. Megaludni nem tud, csak rothadni.

Talán a zacskós tejek voltak az utolsók itt Magyarországon, amelyek a boltokban kapható "tejek" közül megfeleltek a tej kritériumainak. Azok még meg tudtak savanyodni, azaz lehetett belőlük aludttejet készíteni. Az egyetlen savanyított tejtermék, melyet megehet a tejcukor-érzékeny, mert itt a tejcukor átalakul a savas erjedés során. A nagyüzemi tejgyártás során külső savas anyaggal csapatják ki a tejfehérjét, tehát a tejcukor nem erjed és nem alakul át.

Ha aludttejre vágyom, a piacon, vagy a Fuchs-nál veszek nyers tejet.

2017. aug. 16. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!