Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Volt Jaffa elnevezésű szénsava...

Volt Jaffa elnevezésű szénsavas 1L-es kiszerelésben kapható üdítőital a rendszerváltás előtti időszakan?

Figyelt kérdés
Lehet, hogy csak az én emlékeimben él tévesen ez a kép. Nem a Jaffa nevű szörpre gondolok. A Fanta mióta kapható hazánkban?
2011. ápr. 23. 06:55
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Jó kérdés. Én konkrétan csak a szörpre emlékszem, de voltak a "Gyöngy" üdítők, fél és egy literes kiszerelésben, (vagy másfél?) és abból elég sok "nem szokványos" ízű is volt, pl maracuja.
2011. ápr. 23. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Nekem is csak a szörp dereng. Volt még a Róna, meg a Márka. És igen, csak 1 L-es kiszerelésekben voltak, üvegpalackokba, néha lecsavarhatatlan fém kupakokkal.

Majd megkérdem anyukámtól is, mert ő egy élelmiszerboltban volt boltvezető (lehúzott vagy 30 évet a ker-ben), és minden régi termékre emlékszik, még az áraikra is. :)


Üdv!

2011. ápr. 23. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Bambi néven volt málna, és jaffa ízben de talán 2-3 dl-es volt. Régen csatos üvegben, később sima kupakkal, de a '80-as években már nem láttam olyant. Volt már akkoriban Márka, Gyöngy, Róna, stb...

A '70-es években már lehetett kapni 1L-es üveges Pepsi-t, és Coca-cola-t, a Cirkuszban kint volt a falon a Fanta reklám, de akkor azt se tudtuk mi az, a büfében lehetett kapni 0,33-as dobozos kiszerelésben. Burgonyaszirmot is csak ott láttam akkoriban, no meg a Balatonon.

2011. ápr. 23. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

A 2. vagyok.

A teljesség kedvéért, én a 80-as (90-es) évekről tudok nyilatkozni, a bambiról csak hallottam, de nem tapasztaltam. :)


Üdv!

2011. ápr. 23. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
A 60-as években csak Bambi (málna) és Utas (jaffa) üditő volt. Maga a Jaffa csak szörpben volt.
2011. ápr. 23. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

A Bambi csatos üveges csak narancs és citromízű volt. málna soha. a cukiban lehetett kérni kismálnát, nagymálnát

és jaffaszörpöt is,bár a jaffát már inkább a 70-es években.

a kérdésre: nem volt szésznsavas Jaffa nevű üdítő, csak

Jaffaszörp.

az egy literes csavaros üvegek már valamilyen márkanéven futottak, ha jól emléskszem Sztár narancs, Márka narancs.

üdv:mami

2011. ápr. 23. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
1966-67-ben egész biztosan volt. Nyilvános helyen (lányok) jaffát ittunk ginnel. Két-három pohár után egész jól éreztük magunkat!
2011. ápr. 23. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Utolsónak! El kell hogy keseritselek igy utólag. Jaffaszörpből készült jaffát ittatok (én is) de azért nem volt rossz.
2011. ápr. 24. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Köszi a felvilágosítást!

D: Még jó, hogy "pár évvel később" az ember mégis megtudja, mivel is etették-itatták annak idején.

2011. ápr. 24. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
utólsónak teljesen igaza van jaffaszörp volt szódával,szénsavas palackos jaffa akkor még nem volt.
2011. ápr. 24. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!