Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Milyen házilag elkészíthető...

Milyen házilag elkészíthető italok vannak? (pl: limonádé)

Figyelt kérdés

szörpöt, gyümölcsturmixokat, és boleróport leszámítva

(bunkónk kíméljetek)


2011. máj. 3. 23:20
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
frissen facsart narancslé, grépfruitlé, gyümölcscentrifugával készített zöldséglé, céklalé, zöld árpalé, zöld búzalé...stb.
2011. máj. 3. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Nem tudom szereted-e a teát, de én szoktam készíteni 1-2 litert beízesítve (cukor és citromlé) és azt iszogatjuk. Nyáron meg egy kifogyott üdítős vagy ásványvizes flakonba töltöm és ice teaként isszuk hidegen a hűtőből. Nagyon finom frissítő. :)

Zöld teával még frissítőbb! Vagy gyümölcsteával ha szereted.

2011. máj. 3. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
25%
Pálinka.
2011. máj. 3. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Kakaó, tejeskávé, tea,
2011. máj. 4. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 Vérszomjas pandamaci ***** válasza:

Alkoholmentesből amit írtál limonádé (csináld nádcukorral és lime-mal, és tegyél bele mentaleveleket meg egy csomó jégkockát), citromos ice-tea...

Facsart narancslevet lehet egy kis vízzel hígítani, de akkor szoktam beletenni cukrot is.


A gyümölcsturmixokkal mi a baj? A tej? (van aki utálja a tejes cuccokat) Mert nem kötelező beletenni, én pl. narancslevet szoktam kifacsarni, majd beleöntöm a turmixba, teszek bele banánt (ez édesíti, így cukor nem kell bele) és ami van otthon: áfonya - lehet kiolvasztott mirelit is, eper, kiwi, stb.

Ugyanezt árulják néhány bevásárlóközpontban aranyáron, de otthon olcsóbban meg lehet csinálni.



Csak alkoholmentes érdekel? Mert isteni narancslikőr és krémlikőr receptem van, karácsonyra ezt adtam a család több tagjának. Vettem szép csatos üvegeket és arany színű csillagos matricákkal díszítettem.

2011. máj. 4. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 Jóska Pista Sanyi válasza:
34%
Molotov koktél
2011. máj. 4. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim válasza:
Szentelt vìz
2011. máj. 4. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
bunkónk? :DD
2011. máj. 4. 05:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
én imádom a sűrű paradicsomlevet szódával fele-fele arányban felengedni, pár jégkockával nagyon üdítő tud lenni.
2011. máj. 4. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

még amit szeretek, apróra vágott uborkát kefírrel vagy natúr joghurttal összeturmixolni. kis bors és fokhagymapor is megy bele. jó hidegen, akár egy könnyű levesnek is elmegy.

és még a leszűrt , hideg kovászosuborkalé is a kedvencem,

és nagyon egészséges is.

2011. máj. 4. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!