Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Padlizsánt, hogy készítitek...

Padlizsánt, hogy készítitek el köretnek?

Figyelt kérdés
2011. máj. 7. 15:13
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

- Sós vízben főzzél szeletelt krumplit, szűrd le.

- Paradicsomot forróvízzel öntsd le, majd húzd le a héját.

- Padlizsánt sózd be, majd paprikás-lisztbe forgatva bő zsírban (olajban) hirtelen süsd ki.

- Vöröshagymát szeld karikára.


Kizsírozott, tejföllel, vagy főzőtejszínnel meglocsolt tepsibe rakd le a főtt krumplit, sózd meg, majd a tetejére a padsütött padlizsánt. Annak a tetejére a karikára szelt vöröshagymát, és legutoljára karikázd rá a paradicsomot. A krumpli másik felével borítsd be és azt is sózd meg.

Az egészet locsold meg bőven tejföllel (tejszínnel) és szórd meg reszelt sajttal. A sütőben süsd össze.

Sültek, rántottak mellé tálalhatod köretnek.

2011. máj. 7. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Előző vagyok: padsütött = megsütött
2011. máj. 7. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Félbe/negyedbe vágod, vagy felkarikázod. Majd megsózod meglocsolod egy kevés olivaolajjal és sütőben készre sütöd. Én így szeretem a legjobban.

:)

Jóétvágyat!

2011. máj. 9. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Miért kell megsütni az elsőnél a padlizsánt?
2011. máj. 10. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Első vagyok!

1. Így tanultam

2. Ezzel a módival a paprikás-liszt ad neki egy kis tartást és nem megy szét, amikor összesütöd

3. A paprika (különösen ha csípős) ad neki egy kis pikáns ízt.

2011. máj. 10. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!