Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Van egy olyan ismerősöm aki...

Van egy olyan ismerősöm aki kb összesen 10-15 féle főtt ételt, vagy annyit sem eszik csak meg és semmi újat sem eszik meg sem kóstolja, van más is így ezzel?

Figyelt kérdés

Ilyen pörkölteket, meg rántott húst, nem is eszik egyáltalán , semmi ilyet, de megeszi a szalámikat, párizsit, szóval nem vegetáriánus.


De pl ha mondjuk megeszi a sült krumplit otthon , aztán elmegy vendégségbe és ott máshogy csinálják a sült krumplit azt már nem eszi meg.



olyan ételt meg amit még nem evett egyszer sem, nem is akar megkóstolni mert úgy gondolja , hogy az úgy sem jó és csak azt a 10-15 féle főtt ételt eszi meg , és a felvágottakat, valamint természetesen a zöldségeket, gyümölcsöket .


szóval nem is vegetáriánus, de a felvágottakon , virslin, más húst nem eszik.



van más is így ezzel? vagy csak ő ? erre van valami szó ? úgy mint a vegetáriánus? valami kifejezés ? vagy csak egyszerűen válogatós ennyire?


2011. máj. 10. 13:20
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Én is ismerek ilyet, valószínűleg el lett kapatva gyerekkorában. Tipikusan az az effektus, mikor a kisgyerek nem hajlandó enni, a szülő meg akár csinál 5 féle kaját is, csak az egyik nyerje el a tetszését...aztán csodálkoznak, hogy válogatós a gyerek :)
2011. máj. 10. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
értem ,köszi
2011. máj. 10. 13:53
 3/11 anonim ***** válasza:

A találó szó a finnyás, válogatós lehet rá, vagy valami evési deviancia.

Gyanítom, hogy valami nevelési probléma lehet mögötte. Bááár, sok esetben a gyerek válogatósságát, "nem evését" a szülők közötti problémákra lehet visszavezetni (lásd viasat3 sorozata a "Vásott kölykök"),ami gyerekkorban pszichológus által simán kezelhető, de talán felnőtt korban is.

De azt hiszem, ehhez partner kell hogy legyen az érintett is. :)


Üdv!

2011. máj. 10. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Mintha az én páromról írtál volna. Falra tudok tőle mászni és nagyon nagyon felbosszantani magam. Komolyan hihetetlen amit művel. Hiába rakok elé valami újfajta étel amit kipróbáltam nem kell neki. A bacon szalonnát pl azért nem eszi meg mert esztétikailag nem szép. Kit érdekel? Finom és kész. Mindent aprólékosan átvizsgál, mielőtt a szájába emelné. Nincs az az Isten, amiért egy ici pici zsírt tartalmazó húst le tudjak lökni a torkán. Zöldséget meg aztán pláne. Ha az étel neve nem tetszik már nem eszi meg. ÁÁÁÁÁ csak írok itt és már felbosszantottam magam.


Ja, a mekiben megeszik a hamburgeren lévő salátát, mert ő csak a mekis salátát szereti. A gyroson megeszi a salátát mert az a gyros mellé van.


Ha sikerül valamit, amit nem szeret elrejteni a kajájában akkor megeszi. Semmi baj nincs vele.


Külföldön voltunk étteremben. persze, hogy kép alapján választott. Én meg nem szóltam neki, hogy mit eszik, csak akkor amikor elmondta, hogy ez milyen finom volt. Áradozott, hogy milyen finom. Mondtam neki, hogy hidd el én is megfőzöm otthon ugyanilyenre. ÁÁÁ otthon nem kell neki, mert ő csak az éttermit szereti abból a kajából.


Az igazán szomorú, hogy édesanyja nevelte ilyennek. És a mai napig támogatja a hóbortját. Én megmondtam már, hogy nem vagyok hajlandó külön főzni, ha nem tetszik neki valami, akkor azt eszik amit akar, amit talál ami ízlik neki. sajnos anyukája főz neki, így nem tudom "nevelgetni" ilyen téren.


Ami igazán bosszantó, hogy meg se kóstol valamit de az "sz*r". Hát én gyerekkoromban anyutól akkoraát kaptam volna ha ételre ilyet mondok, hogy a fal adja a másikat.


Na jól kibosszankodtam magam.

2011. máj. 10. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Igen, eléggé dühítő az ilyen, mert semmi normális érve nincsen rá. Ez vagy rossz szokás, vagy táplálkozási probléma. Vagy mind a kettő.
2011. máj. 10. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

100 %-ban az elsővel értek egyet! Amikor mi gyerek-korunkban valamit nem akartunk ebédre megenni, vacsorára is ugyanazt kaptuk, ugyanabban a tányérban, amiben otthagytuk délben: amíg ezt meg nem eszed, addig nincs más. És nem volt válogatás, mert ma az én "kedvenc" kajám van, holnap a "tesóé", stb. És mindenki ugyanazt eszi.


Másrészt meg lehetne kérdezni a párotoktól: ha bele sem kóstolsz, honnan tudod, hogy nem jó. Talán először meg kellene kóstolni!

2011. máj. 10. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

14:17

Mintha én írtam volna a férjemről :(

Egyszerűen ha már szóba kerül a főzés, a sírás kerülget, hogy hogyan lehet 5-6 féle kaját 30 napra variálni...

És ráadásul nálunk a napi egyszeri főtt étel a minimum.

2011. máj. 10. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

14:17-es vagyok


16:39!

Szerinted nem kérdeztem már tőle, hogy kóstolás nélkül ugyan honnan tudod, hogy nem jó? Már rutinos vagyok és meg se kérdezem, mert a válasszal még jobban felbosszant.

- Esztétikailag nem szép. (Könyörgöm egy tükörtojás mitől nem szép vagy éppen mitől szép?)

- Zsíros. (Ez egy egyszerű milánóira is igaz. Mert a darálthúsból nem lehet kiszedni a fehér részeket.)

- Nem tetszik a neve az ételnek. (A neve aztán igazán meghatározó az íz szempontjából.)

- Elvből nem eszek ilyet. (Mert mennyire menő nem enni zöldséget.)

- Anyué nem így néz ki. (Itt apró dolgokra gondol. Egy rántott húst se tudsz kétszer tök ugyanolyanra sütni.)

és a legjobb:

- ÚGY DÖNTÖTTEM MÁTÓL NEM SZERETEM. ( Na itt kezdek remegni az idegtől.


És hidd el 1000 ilyen indoka lenne, ha érdekelne még, hogy az elé rakott étel mitől nem jó.

2011. máj. 11. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 doboszoli ***** válasza:

Hát nehéz a szövő-és tejesnők élete.D)

Amúgy igaza van a párodnak. Mi az, hogy nem vagy képes a bolognaiból kiválogatni azokat a "kis fehér izéket"?

Ezt ígérted az oltár előtt Eeeeezt? DDD)

2011. máj. 11. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Na látod, ezt nem kérdezte a pap. :)


De igazad van. Vasárnap megyek és meggyónom. :)


lehet, hogy ha jókedvem lesz, akkor péntek este tévézés közben egy tűvel kipiszkálom a darált húsból az összes "fehér izét". Kíváncsi leszek a kifogásra, hogy így miért nem lesz jó a kaja. :)


Jajj már saját sanyarúságomon kacagok.

2011. máj. 11. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!