Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » A sok ízfokozó miatt etetik...

A sok ízfokozó miatt etetik magukat a bolti termékek?

Figyelt kérdés
Esetleg más?
2011. máj. 12. 09:44
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Főleg amiatt, hogy az emberek éhesek és gyorsan belapátolnak valamit anélkül, hogy átgondolnák mit esznek.
2011. máj. 12. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Mi az hogy etetik magukat? Ha valami finom, azzal sem zabálom agyon magamat, csak addig eszem amíg éhes vagyok.
2011. máj. 12. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
Egészen biztos! Én többnyire megnézem a csomagoláson, hogy miből áll és inkább elkészítem otthon, kihagyva az ízfokozót, tartósítót, állagjavítót stb. Persze, nem mindent tudsz magad elkészíteni, de amiket el lehet: különböző saláta öntetek (natúr jughurt alappal) fűszerkeverékek, szószok. A kész- és félkész ételeket is kerülném, azok is tele vannak adalékanyaggal. Meglepő de még a fagyasztott elősütött rántott hús is tartalmaz ízfokozót.kérdem én: Minek??
2011. máj. 12. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Gyorsan helyesbítenem kell az előbb leírtakat. Mindent el tudsz készíteni magad, amit nem, azt meg nem érdemes megvenni, mert az nem étel.
2011. máj. 12. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
29%

Ízfokozók mindig voltak, vannak, lesznek... vagyis léteznek.

Csak régebben nem kellett minden összetevőt feltüntetni

a csomagoláson.

Nem kell mindentől úgy megriadni.ez egy Eu-s hülyeség, hogy az összetevők összetevőjét is részletesen rá kell írni egy termékre.

előfordul, hogy 100 grammnyi élelmiszeren egy 5X10-es

tapasz sorolja az összetevőket.

ha mindent komolyan vennénk,nagyítóval, de legalábbis olvasószemüveggel kellene vásárolni, mellesleg éhen is halhatnánk....

-élelmiszeripari mérnök-

2011. máj. 12. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Igen. Ízfokozók régen nem voltak, mikor még sok paraszt maga állított elő az ennivalóját. De éhesek akkor is voltak, bár az én nagyapám a házi ennivalóban nőtt fel, neki hiába kínálnák magukat a bolti élelmiszerek.

Az emberek megszokják azt az erős ízvilágot ami a boltokban van és kívánják.

2011. máj. 12. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Másodiknak: attól, hogy mértéket tart az ember, az nem jelenti azt, hogy nem kíván többet - ebből adódóan ilyen esetekben azt így szoktuk kifejezni, hogy eteti magát. Jobban örültem volna, ha a kérdésre érdemben válaszolsz.


Egyébként konkrétan mi az az ízfokozó? Miből áll?

2011. máj. 12. 10:12
 8/17 anonim ***** válasza:
58%
Ehetsz otthon, minden ízfokozó nélkül, adalékok nélkül, de én nem enném meg, amit te. Pl. a só is ízfokozó! Hát egyen nélküle aki akar.
2011. máj. 12. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

"Ízfokozók régen nem voltak, mikor még sok paraszt maga állított elő az ennivalóját. "

Marhaság. Az ízfokozók főleg glutamátok, annyira voltak régen is, hogy az embernek külön receptora van rá a nyelvén. Vagyis külön íz! Pl a paradicsomban is van, amit a paraszt is termesztett.

Namost ez magyarázza azt is, hogy mért annyira finom, hasonlóan a cukorhoz, a természetben nem nagy mennyiségben jut hozzá az ember, ezért irreálisan nagy a vágya, hogy fogyassza, mondhatni szupernormális ingert alakít ki. (magyarul ja, jelentős szerepe van abban, hogy eteti magát a bolti termék). Habár másik ok, hogy nincs beltartalma, édesítőszerek, nincs térfogata stb. Szóval van még jópár tényező.

2011. máj. 12. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

A házi ennivalókat is a különféle adalékanyagok teszik kívánatossá, amik bármilyen régiek is, lehetnek hasznosak és károsak.

A bolti termékek sem egyöntetűen kívánatosak, mert mindenkinek más az ízletes étel. Ha pontosan olyan, mint ami a te kedves ízed, akkor "eteti magát", nagyon fegyelmezettnek kell lenned, hogy ne egyél belőle többet, vagy többször.

Kérdező,

vannak, akik szeretnek enni, és vannak, akik azért esznek, hogy éhen ne haljanak.

2011. máj. 12. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!