Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Szushi? Igen vagy nem?

Szushi? Igen vagy nem?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Nagyon szeretem a halat, és már régóta ki akarom próbálni a szushit, csak a nyers étel gondolata rémiszt meg egy kicsit. Tapasztalatok? Van több fajtája? Milyet érdemes enni és hol? (Budapest ) előre is köszönöm a válaszokat !
2011. máj. 30. 00:08
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Fuji étterem, és inkább sushi mint szushi..
2011. máj. 30. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszi! :) Először úgy írtam, de aztán azon gondolkozta, mindenki meg fog szólni, hogy s-sel írom csak.Rossz döntés volt, köszi :)
2011. máj. 30. 00:18
 3/10 anonim ***** válasza:
Én imádok minden tengeri herkentyût a kagyló és a csiga kivételével. A szusi szerintem még azoknál is rosszabb. Szinte íztelen, sótlan, és nyers, ami tényleg nem jó. Mindegy hol kóstolod, de szerintem magad alkoss véleményt. Majd írd meg neked hogy ízlett.
2011. máj. 30. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

:D Ezen mindig olyan jót mosolygok, h a sushit mindenki a nyers hallal azonosítja. A maki tekercs a legismertebb: [link]

mindenki erre asszociál először, ez igazából algalap, rizs, és a töltelék lényegében bármi lehet. A képen lazac van benne, de lehet tényleg bármi: avokádó, uborka, pritamin paprika, surimi.

Ezek az alapvető típusok: [link]

Egyébként A Fujit sokan dicsérik, ha rendelni akarsz, az ilovesushi is jó. Ha más különlegességeket akarsz enni, akkor én a Wasabit ajánlom :)

2011. máj. 30. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
* más különlegességeket IS akarsz enni
2011. máj. 30. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat! Az infó eléggé meglepett, a szushi összetételéről, bennem csak az volt hogy nyers hal! Rendelésen még nem gondolkoztam, de köszönöm a tippeket, és majd megírom nekem,hogy ízlett, ha megkóstolom! :)
2011. máj. 30. 01:25
 7/10 anonim ***** válasza:
Akik azt mondjak, hogy a fuji-ba menj, azok biztosan milliomosok..:D Engem is befizethetnétek oda egy vacsira :-)
2011. máj. 30. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Huu..ennyire drága hely?
2011. máj. 30. 01:56
 9/10 anonim ***** válasza:

Maga a sushi annyira nem olcsó étel, de annál finomabb és egészségesebb..

A Fujit konkrét én nem ismerem, mi anno egyik barátnőmmel a Wasabiból rendeltünk, és egy-kétszer az ILoveSushiból.. nagy különbséget nem éreztem, de valahogy mindig a Wasabi lett a választás a sokszínűség miatt (kis boxok, amikben nagyon sok féle van egyszerre).


A lényegét meg már a 00:51-es válaszoló tökéletesen leírta, hogy igen sokféle lehet a sushi.. kicsit nézz utána max, hogy pontosan mifélék vannak még, kóstold meg, de óvatosan, mert nagyon rá lehet szokni, ha engedi a pénztárcád.. :D (az enyém sajnos nem engedte sosem, mint amennyire imádom.. :D)

2011. máj. 30. 03:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Én még csak az abokadotól rendeltem, talán ott a legolcsóbb, pozitív csódás volt. Elsőre vegyes boxot kértem, de csalódás volt, főleg a méregdrágán árult tigrisrákos. Maradok a teriyaki csirke maki tonhal maki párosnál.
2011. máj. 30. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!