Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Jövő héten először töltök...

Jövő héten először töltök kettesben egy estét barátommal, szeretném meglepni valami finommal, miket ajánlanátok?

Figyelt kérdés

Arra gondoltam, meglepem egy romantikus vacsorával, tudniillik, hogy szinte mindent szeret, de nincs különösebb nagy kedvence. Imád enni, sokfélét, de nem lehet kiszámítani minek örülne... Kivéve a hal, tengergyümölcsei, és a gomba nem jöhet szóba. Ti miket tudnátok ajánlani, miket ,,szokás" ilyenkor főzni, sütni?:) Nem vagyok kezdő, imádok főzni kb 4 éve kezdtem, pedig 17 éves vagyok, szóval bonyolultabbat is mondhattok.

Előre is köszi a segítséget!!


2011. jún. 2. 20:09
 1/9 anonim válasza:
100%
nem tudom milyen az ízlésetek, én házassági évfordulóra készítettem már sajttal-sonkával göngyölt húst, vagy olyat, ami saját specialitásom, hogy szelet húst megfőztem, beletettem egy tepsibe tettem minden szelet húsra egy ananászkarikát, a közepét megtöltöttem kukoricával és az egészet leöntöttem a maggi tepsis húsos burgonyás fixével (úgy készítettem el ahogy rá van írva, de csak magát az alapot) Majd az egészet megszórtam reszelt sajttal, megsütöttem és krumplipürével tálaltam. Nálunk ez nagyon menő.
2011. jún. 2. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
spagetti??? a romantikus filmekben szinte mindig azt esznek :)))
2011. jún. 2. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Csinálj egy túrótortát, vagy joghurtos gyümölcstortát, de ne torta formában, hanem tepsiben, és kockázd fel szép kis apró falatkákra! Ezt csak úgy "mellékesen" hagyd az asztalon. Főételnek meg csinálj egy egyszerű grillezett csirkemellet, tálald valami könnyű salátaágyon, válassz hozzá joghurtos, pikáns öntetet, mondjuk kaprosat, vagy mentás-citromos-borsosat.


Randira nem szabad nehéz ételt tálalni.


Másik variáció: Keress valami izgi fondűt. Az mondjuk nem túl könnyű kaja, de van annak valami varázsa, hogy együtt csináljátok, közösen főztök (közben mégsem, mert Te már jól előkészítetted)

2011. jún. 2. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Spagetti nekem is eszembe jutott, de elhessegettem.

Ahhoz a véén valami jó bor kellene, egy 17 évest me mégsem buzdíthatok alkoholizálásra. De ha már spagetti, akkor azt lehet szép dekoratívan. Nem összekeverve, hanem alul a tészta kis fészek alakban, közepére a szósz, és friss fűszerrel díszítve. Bazsalikom, petrezselyem, bármilyen "olasz". Egyszerű, tök dísztelen tányérak, gyertyafény, mert különben menza jellegű lehet, de ezzel úgysem mondtam újat :)

2011. jún. 2. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
100%

A férjem a következő kaja után kérte meg a kezem:

Csirkemellet vegetával bedörzsölöd, tepsiben, alufólia alatt zsiradékon (ha van kacsazsírod az a legjobb, de olaj is jó)kevés vízzel megpárolod. Előmelegített villanysütőben, 180 fokon 30-40 perc alatt megpuhul. Ha puha, egy doboz főzőtejszínt kikeversz 15-20 dkg reszelt sajttal (füstölt sajttal szeretjük legjobban), ráöntöd a csirkemellre és addig sütöd, amíg megpirul a sajt. Rizzsel tálald, esetleg friss salátát készíthetsz hozzá.

2011. jún. 2. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 doboszoli ***** válasza:
66%
Hm. Gondolkodj, kérlek gondolkodj!!DD)
2011. jún. 3. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Epic gulyásleves.

5-ből négy pasim ajánlásával... :-P

2011. jún. 3. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkitől a segítséget!:) Aranyosak vagytok!
2011. jún. 3. 14:52
 9/9 anonim válasza:
Ehető tangát ;) Biztos örülne neki :DD
2012. jún. 20. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!