Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Teljes kiőrlésű 1 szelet...

Teljes kiőrlésű 1 szelet rozskenyérben mennyi kalória, ill. szénhidrát van?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Cukorbeteg vagyok,eddig "zsömlében"számoltam,de most azt mondta az orvos,jobb lenne ha áttérnék a teljes kiőrlésű rozskenyérre,akkor csökkenthetnénk az inzulin adagomat is.Vettem a Lidl-ben ilyen kenyeret,nagyon sötétbarna,500 gr-os,nehéz kenyér.Sajnos nincs rajta a kalória és a szénhidrát tartalma.Tudnom kellene.Előre is köszönöm a segítséget,aki esetleg tudná!


2011. jún. 11. 14:42
 1/5 anonim ***** válasza:

szia!


hátha ez segít valamit


[link]

2011. jún. 11. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Én azt tudom, hogy egy fél cenits, kb, 14.8 cm-es teljes kiőrlésű tönkölybúza kenyérben, körülbelül 10-15 gramm. Mivel 100 grammban van 63 gramm, akkor egy 22 grammos szeletben ennek megfelelően lesz a mennyiség.

Igaza volt az orvosodnak, sokkal több energiád lesz és később leszel éhes, ez szinten fogja tartani a cukrodat sokáig, nem emeli meg hirtelen.

De én utálom azt a rozskenyeret, szerintem ehetetlen, ezést szoktuk a Félegyházi pékségnek a teljes kiőrlésű tonkölybúza kenyerét venni. A tönkölybúzában 6x több a fehérje, mint a sima fehérlisztben.

De a DM-ben láttam ilyen fajtájú, bio teljes k. tönkölybúza kenyeret.

2011. jún. 11. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindkét válaszolónak!
2011. jún. 11. 15:21
 4/5 igabcsy ***** válasza:

Tény, hogy a teéjes kiőrlésű kenyereknek (teljesen mindegy, hogy búza, rozs kukorica) lassabb a felszívódása. Mégpedig a rosttartalma miatt.

A felszívódási sebesség alapján soroljuk be az élelmiszereket úgynevezett glikémiás index alapján.

Minnél alacsonyabb ez a szám, annál lasabban szívódik fel a szervezetben a szénhidrát, tehát nem emeli meg gyorsan a vércukor szintet.

De az inzulin adagod nem attól függ, hogy milyen gyorsan vagy milyen lassan szívódik fel, hanem attól, hogy összességében mennyi CH került a szervezetedbe.

Termésetesen az sem mindegy, hogymilyen gyorshatású inzulinod van.

A fiamnak régebben Insulatard-ja volt, nos azt az inzulint már étkezés előtt fél órával be kellett adnia.

Jelenleg Novorapid-ot használ, ez sokkal gyorsabban fejti ki a hatását, és bőven elég étkezés után beadnia.


Szóval szénhidráttartalmilag nagy különbség nincs a kenyerek között, inkább csak a felszívódási sebességükben és abban, hogy a teljes kiőrlésűtől később éhezel meg.

Nem akarlak elkeseríteni, de inzulin adagolás szempontjából nagy változásra ne számíts kenyér váltás után sem.

Az viszont igaz, hogy a jól lakottság érzeted nagyobb lesz kevesebb ételtől is.

Ha bármiben segíthetek priviben is írhatsz. Sokat tapasztaltam a cukorbeteg fiammal.

2011. jún. 11. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 dr. Keszthelyi Gyula válasza:

Én is cukorbeteg vagyok. II.type.

Viszont nem eszem semmit, ami gabonából készül. Sőt nem eszem 30 gr CH-ot sem napi átlagban. Most már kilencedik hónapja.

Tehát nem viszek be azért komplex cukrot, hogy utána legyen mire gyógyszert bevennem, vagy inzulint adnom.

Így számolgatnom sem kell semmit.

2013. dec. 29. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!