Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Ezekbe is belemennek az...

Ezekbe is belemennek az élelmiszermolyok?

Figyelt kérdés
Nemrég molyok lettek a lakásban, nem sok, csak 1 vagy 2 darab, de meg akarom védeni az élelmiszereket. A són, kristálycukron és borson kívül mindennek van már zárható doboza. (Ezeknek már nem jutott.) Valaki azt mondta, hogy a sóba, a kristálycukorba és a borsba nem költöznek be úgysem, mert olyat nem esznek. Ez igaz?
2011. jún. 16. 17:41
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Ja, ezek új élelmiszerek, a régieket ki kellett dobnom. (Még jó, hogy nem volt sok.) Szóval az óvintézkedéseket már megtettem.
2011. jún. 16. 17:42
 2/11 anonim ***** válasza:

Nálam zsizsik mászott mindenbe (a kilállatkajából), abba is, ami üvegbe volt zárva! Nem tudom, hogyan. Dunsztos üveg, tetővel.

Voltak a vegetában, húsleveskockában, cukorban is. Persze a moly az más. Nem tudom, hogy cukorra mennek-e.

2011. jún. 16. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Ha ruha molyrol van szo,azok elelembe nem mennek,de az elelmiszermoly v. hogy hivjak(nem feherek barna szarnyuak),sajnos a jol lezart üvegbe is bele mennek,meg a gyarilag lezart levesbe is.ilyenkor legjobb mindent,grizt,lisztet....kidobni es mindent,szekrenyt,dobozokat jo ecetes vizzel atmosni,sajnos nalam meg ezek utan is megjelennek minden evbe,most mindenböl csak annyit tartok itthon ami epp kell.A masik lakasomba nincs,es ott tartok sok minden több honapig.
2011. jún. 16. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
igen,soba,cukorba,borsba nem mennek.
2011. jún. 16. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

ha élelmiszermoly, még a vegetába és az erőspaprikába is belemegy.

megoldás: BIOSTOP élelmiszermolycsapda.nem vegyszer nem kell aggódni.

pl DM-ben is kapható 2 darabos.

2011. jún. 16. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszokat!


Veszek molycsapdát is, de mindenképp szeretném elzárni az ételeket.


Még azt kifelejtettem, hogy a tésztáknak se jutott üveg/doboz. Később lesznek még üvegeim/dobozaim, de most nincs nekik. A tésztákat szeretik a molyok?

2011. jún. 16. 18:24
 7/11 A kérdező kommentje:
Ja, ez biztos, hogy élelmiszermoly, nem ruhamoly. A ruhamolyt ismerem, de szerencsére a levendula a ruhamolyokat távoltartja.
2011. jún. 16. 18:27
 8/11 anonim ***** válasza:
a tésztákat is szeretik, a bontatlan Abonettet is kikezdték.
2011. jún. 16. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
A tesztakat is szeretik,bizony,es a jol zarhato üvegek sem 100% vednek,mindenhova bebujnak,hidd el.Azert csapdat vegyel,es semmiböl ne tarts otthon sokat.
2011. jún. 16. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Hát ez szomorú. Muszáj lesz szereznem tárolót ezeknek is akkor. Nem tartok sok mindent, csak ami éppen kell. De pl. fűszerek nem fogynak el hamar. Ma megvettem a molycsapdát.
2011. jún. 17. 14:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!