Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » 1 hónapra miket kéne (kellene)...

1 hónapra miket kéne (kellene) vásárolni 4 fiatalnak? IMPORTANT! XD

Figyelt kérdés

Gondolok itt tartós élelmiszerre vagy akár friss árura is.

Tudtok olcsó recepteket amik finomak és lehetőleg nem a menza koszthoz hasonlítanak? (xD főzelik ilyesmi grrr...:/ xD)

Tudok főzni azzal nincs probléma de mit miből és ez mennyibe fog kerülni?:D

KÖSZÖNÖM A VÁLASZOKAT, NAGYON FONTOS LENNE!

17/L


2011. jún. 16. 20:43
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Milyen mélységig érdekel a dolog? Ha jól sejtem, 1 hónapig háztartást kellene vezetned/vezetnetek négyetekre. De só, bors, paprika, cukor olaj is legyen a "túlélőkészletben", vagy ezek azért vannak alapból?
2011. jún. 16. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Krumpli, hagyma biztos olcsón megoldható, és abból sok étel készülhet (lapcsánka, paprikás krumpli, krumplis tészta, krumplileves/főzelék, rakott krumpli,...). Ezek gyorsan elkészíthető ételek, és nagyon nem kell bele sok minden.

Vegyetek tésztát, az is jó, mert tartós kaja.

Akkor tojás, bár az romlandó. :(

Ja, ha friss áru, akkor mehet tojgli is. Milánói szósz, zöldség, gyümi. Ha tudtok, vegyetek húst is (pl. nagy fazék pöri sokáig kitart - krumplival, tésztával).


Könnyen elkészíthető kaják, amik laktatóak is: pörkölt/gulyás, rakott krumpli, lapcsánka (bár ahhoz liszt is kell), tészták ezerféle variációja, paprikás krumpli, sült hús, zacsis rizs, tojáscuccos (rántotta, tükör, omlett, lecsó, stb.),...

2011. jún. 16. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

persze persze leírjam nagyjából hogy mink van?

1 L olaj (anno sültkrumplit sütöttünkxD)

só,bors,paprika,oregánó, fokhagymakrém stbstb. ilyesmik (ja és teafű:P)

1 kg cukor (bár kitudja lehet az már nincs:/)

ketchup

tisztítószerek (kábé minden még padlótiszítő is parkettára, de mosópor is akad bőven.)

Mindenre gondolni akarok (szeretnék) mert nem lenne jó olyan helyzetbe kerülni,hogy nincs mit enni, mert azért rendelni pizzát az kevés,nem laktat jól és még drága is. Ugyanez van a többi gyorskajáldával is(gondolok itt a mekire)

Szóóvvaall

Ötletek?^^

2011. jún. 16. 20:56
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Olaj, fűszerek (elég csak a legszükségesebb, erre ne költsetek, ha nektek kell venni: paprikapor, bors, só, majoranna, kömény), margarin, pékáru (zsömi, kenyér), cukor.

Esetleg kakaópor, meg kávé (ami tejben/vízben is oldható.

Zöldség feltétlen (paprika, paradicsom, hagyma, mert ezek sok kaja alapjai), gyümölcs is legyen azért (ha megkívánjátok).

Felvágottak a szendvics miatt (a legolcsóbb is jó sztem, nekem még semmi bajom nem lett a 75 ft/10 dkg-s SBudget párizsitól, v májrémtől).

Tejtermékek közül tej (én imádom, azért írom elsőnek) alap, főként reggeli ital mivolta miatt.

Ezenlívül vmi olcsóbb sajt jól jöhet, meg tejföl, de ilyenek, h túró, kefir, stb. most nem kellenek sztem - nagy tételben semmiképp.


Én mindenből a legolcsóbbat venném, mert az is uolyan jó, csak nem megy el rá egy rakat pénz.

2011. jún. 16. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

[link]

[link]

Nézz ezeken körül első nekifutásra, sok ötletet kap az ember. A receptek többsége épp 4 személyre szól, így a mennyiségek elegendőek.

Azért azt jó lenne tudni, hogy kb. mennyi pénzből gazdálkodhattok naponta? Mert elég nehéz úgy ötletelni, ha az ember nem tudja hol a határ?:-))

2011. jún. 16. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
A második válasza nagyon jó.mi 5-en vagyunk,minden hétre előre betervezem mit szeretnék majd főzni és megveszem a hozzávalókat.ami nagyon hamar romlik azt aznap szoktam megvenni.ránk olyan 45-50-ből főzök.bár a gyerekek nappal oviba,legalábbis 2.a kisebbik van itthon.párom meg napközben dolgozik.viszont hetente többször hús van,a reggeli+vacsi általában más.ugyhogy ahhoz képest jo.olcso kajaötlet.meg tényleg a másodiké,ugyhogy nem irom le ujra.
2011. jún. 16. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Ha felvágottat vesztek, az előre szeletelt vákumcsomagolt cuccokat felejtsétek el. Érdemesebb egy rúdban megvenni valami olcsóbb szalámit, párizsit.A multiknál a márkaterméket érdemes megvenni, általában azok a legolcsóbbak.
2011. jún. 16. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Olaj: inkább 3-4 literes, mert max. marad (nem baj), de az tuti beosztható.

Cukor: két kg simán elég (legfeljebb nem édesítetek annyira). Viszonyításképp: nekünk hetünknek elég 2-3 hétre 1 kg cukor.

Só, liszt: 1-1 kg (attól függ, milyeneket főztök).

Mondjuk 1 csomag/doboz kakaópor, meg 1 kvpor (ha kvzik vmelyikőtök)

Tej: ahogy fogy, azt ti tudjátok, mennyire isszátok.

Tejföl, sajt csak ha tényleg felhasználjátok, különben romlik.

Hagyma, krumpli, zöldségek attól függ, mennyit esztek, azt majd úgyis látjátok ha fogy.

2011. jún. 16. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Fuuu...

nyári munkáról lenne szó, szóval naponta kapnánk a pénzt és külön házba lennénk mi négyen. Attól függ melyik melót kapnánk meg (tesco olyan 80-90 per hónap, a másik az olyan 120 (<-olyanjólenne*-*) )ÉS ugye rögtön másnap kapjuk a pénzt bankszámlára. Hát gondolom olyan 2-3 ezer forintot fejenként.

Amúgy nagyon köszönöm az eddigi válaszokat,de jöhetnek még kicsit összeszedetebben is:$ de eddig mindenkit felpontoztam:P nagyon hasznosak voltak:P

2011. jún. 16. 21:16
 10/15 anonim ***** válasza:
És most már kezdek éhes lenni :O)
2011. jún. 16. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!