Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Miket főzzek? Ötleteket...

Miket főzzek? Ötleteket várok! A sütőm mini villany, a hűtöm kicsi és a fagyasztó része is akkora, hogy max 2 jégkrém fér bele.

Figyelt kérdés
Úgy volt, hogy jönnek anyósék a kis unokájuk első születésnapjára, de (most találták ki) jön velük a két nagy unokájuk is.:( Nekem lesz 2 napom, hogy takarítsak/főzzek a tortát utána fogom megcsinálni. Edényem kevés van. Főzni bármit megtudok szakács is vagyok többek között csak ötletem nincs és stresszes vagyok! :) Unokatesók nem egyszerű esetek evés szempontjából.
2011. jún. 24. 11:47
 1/2 anonim ***** válasza:

Leves: egy-két marék kockára vágott sertés-combból húsleves, zöldborsóval, új zöldséggel, cérnametélttel. Ez utóbbit ráérsz tálalás előtt belefőzni, a többit meg tudod csinálni előző nap.

Főétel: Csirke-pörkölt nokedlivel, ubi-salival. És pár szelet rántotthús, petrezselymes krumplival. Persze, lehet, hogy elég a pörkölt is, nem mindenütt szoktak utána még sültet, rántottat is tálalni.

Süti: ha lesz torta, mellé egy kis sós-tejfölös pogi, esetleg apró édes (linzer stb.) süti.

A pörköltet is meg tudod főzni, amíg a leves fő és a tésztákat sütöd előző nap.

Menni fog az. A sütés-főzést megelőző napon takarítasz, plusz mehet a mosógép közben, akkor az is megvan.


Így a vendégvárás napjára csak a leves befőzése, a nokedli készítés, torta betöltés marad. Persze lehet, hogy a szomszédasszony hűtőjének "egy részét" kölcsön kellene kérni a kész pörkölt + leves erejéig.

2011. jún. 24. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

12,05 vagyok!

Vagy csináljatok a leves után bográcsos pörköltet (marha, birka, köröm), csak le kell szervezni, ki fogja azt felügyelni. Akkor a főzés napján elég feltenned a leves, és (ha akarsz) rántott husit is csinálni, arra is van időd.

2011. jún. 24. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!