Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Létezik teljes kiőrlésű...

Létezik teljes kiőrlésű leveles tészta?

Figyelt kérdés
rétest vajon lehet csinálni belőle
2011. jún. 25. 22:24
 1/8 anonim ***** válasza:
16%

Ha saját magadnak gyúrsz akkor igen.

Gondolod, hogy a korpaszemcse a leheletvékony rétestésztánál olyan sokat számít ?


A teljes kiőrlésű tészta és kenyér egyébként rosszabb, mint a nem teljes kiőrlésű ( azaz sima liszt )az egészséged szempontjából, a közhiedelemmel ellentétben, ha már mindenképpen gabonaterméket fogyasztasz, ezzel

valószínűleg ellentmondok eddigi ismereteidnek.

Rétesnél amúgy is a töltelék a lényeg, pl. tökös-mákos.

2011. jún. 25. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
20%
Igaza van az elsőnek. De rétest semmiképpen nem lehet belőle csinálni. Ahhoz csak a nagyon finomra őrölt,búzából készült rétesliszt a jó.
2011. jún. 25. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
teljes kiőrlésű rétestészta : [link]
2011. jún. 25. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
0%

23:08

Nyertél, tényleg létezik ilyen, egy szépséghibája van,

hogy ez az osztrák termék háromszor annyiba kerül, mint a magyar gyártmányúak.

2011. jún. 26. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
61%

utolsó:

1 leszarom, hogy osztrák termék

2 magyar teljeskiőrlésű réteslapot még nem láttam, úgyhogy nem értem, milyen magyar termékről beszélsz

3 egy sima, nem tk réteslap max 150 Ft, nem tudom a TF mennyibe kerül és hogy őszinte legyek nem is érdekel, de egy biztos, én a tuti nem állnék neki réteslap gyártásnak otthon ;)

2011. jún. 26. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
100%
Aki azt írja, hogy a teljes kiőrlésű termékek rosszabbak (egészség szempontjából) mint a finomlisztesek az elnézést a kifejezésért, de hülye! Nem ártana kicsit utána nézni a dolgoknak vagy elcsevegni egy cukorbeteg emberrel. Vagy majd ha a sok finomra őrölt szartól megbetegszik, saját kárán megtanulja mekkora baromságot írt.
2015. okt. 4. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
0%

előző, még mielőtt hülyézel, el kellene logikusan gondolkodnod:

A cukorbetegséget a túlzott szénhidrátbevitel okozza, amely tönkreteszi a hasnyálmirigyet.

A teljes kiőrlésű és a finomlisztből készül kenyér is káros, de ha belegondolsz a teljes kiőrlésűben sokkal nagyobb az a káros rész, ami a problémát ( a túlzott szénhidrátbevitelt) okozza. A finomlisztes kenyérből azt a káros részt kiőrlik, nincs benne, de azért ez is káros.

2015. okt. 8. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
100%
Kedves Hetes! Honnan a fenéből szerzed ezeket az idióta információkat??? :D A teljes kiörlésű azt jelenti, hogy az egész mag, minden értékes tápanyag (rost, héj, vitaminok stb) benne vannak a lisztben. A fehér liszt csak a mag belsejéből, tömény szénhidrátból van. A teljes kiörlésű azért jobb, mert a sok rost LASSÍTJA a felszívódását továbbá a fontos tápanyagok is benne maradnak (ellentétben a fehér liszttel). Elsősorban a szénhidrát MINŐSÉGE a fontos, és nem az, hogy ki mennyit eszik (persze elméletben az is fontos,de a minősége fontosabb). Ez mind tudom, hiszen Inzulin-rezisztens vagyok (cukorbeteg előszobája, örököltem és nem, nem vagyok túlsúlyos sem), nem ehetek cukrot és fehér lisztet, hiszen azon Glikémiás és inzulin indexe hihetetlen magas (pl a tejé magasabb mint a fehér lisztté, ki gondolná?). Szóval ha csak baromságot tudsz mondani, inkább le se írd :D Köszi. Amúgy van tk rétes tészta, levelesrő még itthon nem hallottam. Tante fanny-nak van rétes tésztája, és nagyon finom, abból csináltam már jópár rétest :)
2015. nov. 2. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!