Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Tegnapi tehéntej még jó lehet?

Tegnapi tehéntej még jó lehet?

Figyelt kérdés
Tegnap a párom hozott tehéntejet este, addig a munkahelyén volt a hűtőben, ami annyira hűt, hogy gyakorlatilag megfagyott a tej, így nem tudtam felforralni, mert nem jött ki a flakonból. Már nem akartam pepecselni, hogy meleg vízbe mártom flakonostul, így beraktam a mi (sima) hűtőnkbe. Ha most felforralom, akkor még fogyasztható? Vagy önthetem ki?
2011. jún. 30. 19:01
 1/6 anonim ***** válasza:
Szagold meg. Da ha rendes tehénből származó cucc, akkor okés lehet.
2011. jún. 30. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Igazi tehéntej igen. Hát, boci-szagú. :)

Akkor felforralom, belekóstolok, aztán kiderül.

2011. jún. 30. 19:10
 3/6 anonim ***** válasza:
Jónak kellene lennie. Esetleg forralás előtt dobj bele egy késhegynyi szódabikarbónát. De tényleg csak keveset.
2011. jún. 30. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

"ha rendes tehénből származó "


Az meg mi a fene?

2011. jún. 30. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Megromlani nem lenne szabad neki, hidegen volt. Én nem is szeretem felforralva, hűtőben szoktam csak tárolni pár napig.

Hogy az állaga milyen lesz, nem tudom, le még nem fagyasztottam.

Ha állagra, ízre is jó (nem savanyú, nem darabos), akkor jó.

2011. jún. 30. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Egész pontosan tej állagú lesz ismét, ha nem savanyodott meg.

Mi nagyon sokszor fagyasztunk le tejet - van, hogy túl sokat kapunk, és nyáron könnyen megromlik, így a fagyasztás az egyetlen opció. Nem kell megijedni, a zsírosabb rész le szokott kicsit ülepedni fagyasztáskor az üveg aljára, és felülre jön a vizesebb rész - ez kicsit sárgásabb színű. De amikor felolvasztja és felforralja az ember, akkor ugyan olyan, mint a friss. Fontos, hogy jobb szép lassan kiolvasztani, ha forró vízbe teszed az üveget, akkor nagyobb annak az esélye, hogy megsavanyodik a tej és forralásnál összemegy.

2011. jún. 30. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!