Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Milyenek az élelmiszerárak...

Milyenek az élelmiszerárak Hamburgban? Drágábbak mint itthon vagy nem?

Figyelt kérdés
2011. júl. 10. 20:50
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Németországban olcsóbb a kaja, sajnos a multik velünk fizettetik meg a terjeszkedésük költségeit.
2011. júl. 10. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Olcsóbb az élelmiszer, mint Magyarországon. A műszaki cikkek is olcsóbbak. Ez van, Magyarországon alacsonyak a bérek, de magasabbak az árak a nyugatiaknál is. Ami idekint drágább az a lakhatás, a szolgáltatások.(de ezek sem annyival, hogy ne érje meg itt élni)
2011. júl. 10. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
55%

Nem tudom, hogy honnan veszik néhányan, hogy Németországban olcsóbb a kaja, mint Magyarországon?!?!?!?

Én ugyanis Németországban élek, és egyáltalán nem igy van. LEhet, hogy az átlagfizetéshez képest nem drágább, de hogy olcsóbb lenne, azt nem mondanám.

2011. júl. 10. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Nem olcsóbb a kaja, de nem is drágább. Otthon 90 ezerért dolgoztam, itt 2100 € a keresetem. Akkor mégis ki él jobban?
2011. júl. 10. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
39%
Egyáltalán nem jelent semmit, ha több a fizetés, mert a kiadások is sokkal többek (energia, lakbér, hogy csak két példát hozzak fel), ezen kivül az élelmiszerárak NEM ugyanolyanok, hanem jóval drágábbak itt. HA neked ugyanannyi, akkor vagy MO-on vettél igen drágán mindent, vagy itt veszel csak nagyon rossz minöséget.
2011. júl. 10. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Ugyan úgy vannak olcsó kaják, és minőségi drágábbak, csak úgy mint itthon. Nem nagy különbség..csak ugye a fizetés..
2011. júl. 10. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Igen, a lakbér az drágább, elismerem. De a rezsim otthon volt 30.000 Huf, itt pedig 110-115 €. Tehát majdnem ugyanannyi. Amúgy pedig próbaképpen vásároltam itt az Aldiban, ugyanazokat a termékeket megvettem otthon is. Minimális mértékben volt drágább a német Aldi, mint a magyar. Magyarán, igaz, hogy sok minden (pl. szolgáltatások, lakbér) az több, mint otthon, de fizetés kompenzálja. Fizetés: cca. 5-6 szoros, a megélhetési költségek(lakbérrel eggyütt.) max. 1,5 - 2-szeresek. Tehát azt ne is próbáld tagadni, hogy egy átlag német és egy átlag magyar közül a német él jobban. de ez nyílvánvaló.
2011. júl. 10. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

"Fizetés: cca. 5-6 szoros, a megélhetési költségek(lakbérrel eggyütt.) max. 1,5 - 2-szeresek. Tehát azt ne is próbáld tagadni, hogy egy átlag német és egy átlag magyar közül a német él jobban. de ez nyílvánvaló."


Azt nem vitatom, hogy itt valamennyivel jobban él az ÁTLAG, de a hétköznapi emberek nem annyira, mint ahogy irod - mivel akik munkából élnek, azok többsége közel sem keres annyit, mint te. A legtöbben max. 1500 Euro-t kapnak, de köztük nagyon sok dolgozik 400 Euro-ért havonta.

Pl. én is mérnöki diplomával havi 410 Eurót kapok, de mivel ez itt van a közelben, ezért kénytelen vagyok ezt elfogadni. Ha messzebb keresnék állást mondjuk 1500-ért, akkor egész héten nem lehetnék a családdal, a másik lakás bére, a második háztartás költségei, utazási költségek elvinnék a többlet nagy részét. AZ, hogy összesen havi 200 euróval több legyen, nem éri meg, hogy közben tönkremenjen a családom, mert tartós hétvégi házasság nincs.


Az meg, hogy a megélhetési költségek 1,5-szörösek: egy egyedülállóra esetleg igaz lehet, de egy családra már közel sem.


Ezzel nem azt akarom mondani, hogy itt rosszabb, de nem annyival jobb, mint MO-on. De én nem is az anyagiak miatt élek itt, hanem az emberek mentalitása miatt - itt nincs az a nagyfokú rosszindulat, mint ott.

2011. júl. 11. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Ismerem ezt a család az első szöveget, valahogy az mindig igaz, hogy a családosoknak egyik országban sem jó, mindig panaszkodnak. Na, én ezért vagyok a barátnőmmel csak, aki szintén nem akar gyereket. Én szép nyugodtan tudok itt élni, nincsenek olyan gondjaim, mint otthon. Abban viszont igazad van, hogy nekem is közrejátszott a kijövetelemben az, hogy otthon a magyarok nem tartanak össze. Bár itt sem nagyon. Mondjuk én szándékosan nem keresem a magyarok társaságát, mert elég volt belőlük otthon. Csak magyar fórumokra járok olvasgatni.
2011. júl. 11. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

"Pl. én is mérnöki diplomával havi 410 Eurót kapok"


Na ne röhögtess! Itt a környéken a Mcdonaldsban 800-900 € a fizetés műszaktól függően.

2011. júl. 11. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!