Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Igaz az hogy a nyers tojás...

Igaz az hogy a nyers tojás egézségtelen?

Figyelt kérdés
A haverom sújt emel, minden nap egy nyers tojást megeszik, viszont a barátnőm aki ápolonő azt állitja , hogy a nyers tojás egézségtelen. Igaz ez?
2011. júl. 14. 06:41
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem. De ha nem friss a tojás,és nem megbízható helyről származik,akkor szalmonella veszélye lehet.
2011. júl. 14. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
83%
Az elsőnek igaza van,ha fertőtlenített,szalmonella ellen kezelt tojást veszel akkor annak nincs baja.(Én úgy tudom)
2011. júl. 14. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
49%
igen, mivel nincs megfözve, megsütve, magas fehérje és víztartalmának köszönhetöen igazi melegágya a vírusoknak, és baktériumoknak. Nem is beszélve az ízéröl... xPxPxP
2011. júl. 14. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
76%
A nyers tojás belsejében lehet szalmonella, ami csak főzéssel pusztul el, így igaza van a barátnődnek.
2011. júl. 14. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

nem egészségtelen, hanem veszélyes. régen apám is feltörte és kihörpintette, de az a tyúk segge alól került ki.igaz lemosta,de

én akkor is elborzadva néztem.

soha semmi baja nem volt tőle.

ma már semmi nyers nem biztonságos, főleg a tojás.

2011. júl. 14. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Néha én is leturmixolom tejjel nyersen, és felhatom úgy, de csak ha nagyon friss.


Amúgy szerintetek miből van a tiramisu? Akkor azt se esztek soha, mert veszélyes???

2011. júl. 14. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Valóban nem eszem nyáron tiramisut. :)

És igaz, amit írtak, nem egészségtelen, de veszélyes.

A szalmonella nem egy vicces dolog.

A bolti tiramisuban NINCS nyers tojás, éttermekben pedig csak műmajonézt szolgálnak fel nyáron, valamint nem lehet tükörtojást rendelni (sok helyen), mert veszélyes, és nem vállalják a kockázatot.

2011. júl. 14. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 doboszoli ***** válasza:

Papír szerint, csak a vízi szárnyasok tojása potenciális salmonella-hordozó, de ilyen melegben, ismeretlen tojást...

Jobb a békesség.

2011. júl. 14. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!