Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Szerintetek mennyire furcsa...

Szerintetek mennyire furcsa az ha a húsételek mellé gyümölcskompótot is esznek?

Figyelt kérdés
2011. júl. 24. 14:00
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
64%
Annak furcsa, aki nem szokott ilyet enni. Nekünk nem az, szeretjük!
2011. júl. 24. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
75%

semennyire?

felénk befőtt/kompót vagy savanyúság dukál mellé

2011. júl. 24. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Semmi furcsa nincs benne, sőt finom.Egyszer én is megkóstoltam.Férjem rendszeresen szilvabefőttel eszi a rizseshúst.
2011. júl. 24. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
75%
Gyerekként el sem tudtam képzelni, mert otthon nálunk ez nem volt szokás (savanyúság, vagy tejföl, tartár, stb). Aztán máshol ettem barackbefőttet rántott hússal, és isteni volt.. azóta simán bármilyen húsételt megeszek bármilyen gyümölcskompóttal szinte. :)
2011. júl. 24. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Szerintem se furcsa. De jó ötletet adtál, épp kompótot ettem magában, most csinálok gyorsan husit.

Egyébként a kedvencem az, amikor csirkecomb mellé birsalmát sütünk :) isteni :) igaz nem kompót, de gyümölcs :)

2011. júl. 24. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Nem húsétel, de imádom, rántott camembert, áfonyával, isteni.
2011. júl. 24. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

csak azért kérdeztem,mert amikor aposomék előszőr ettek a szüleimnél,teljesen meg volt lepve,hogy nem savanyúságot eszünk (az is ki volt rakva) hanem barckot,ananászt a húsokhoz.És amikor a sógorom bekerült a családba ő is furcsállotta ezt,persze azóta már ő is így eszi..!

És amikor mondtam neki,hogy a pörkölthöz meg szilvát szokott enni apukám,akkor meg teljesen kivolt akadva:-)


Ezért voltam kiváncsi,hogy ez mennyire számít "furcsának"

2011. júl. 24. 14:18
 8/14 A kérdező kommentje:
akkor megnyugodam,hogy nem vagyunk különcök..
2011. júl. 24. 14:20
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként én egy kicsit utánajártam a témának egyszer, a hús-gyümölcs kombináció évszázadokig teljesen általános volt. Na nem a paraszti világban, de már a polgárságnál.

Aztán jöttek a világháborúk meg a szoci időszak, hiánygazdaság, ekkor az ételkultúránk teljesen elszegényedett. Ennek esett áldozatul többek között a gyümölcs-hús kombináció is. Nagyjából az ezredforduló óta kezdikezeket a fogásokat ismét felfedezni az emberek.

2011. júl. 24. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Nagyszüleimnél "nemzeti eledelnek" számított a sült csirke meggy- vagy almamártással. Úgy megkívántam most mmmmmm.... (Páromat ki lehetne vele üldözni a világból)
2011. júl. 24. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!