Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Mi baja lehet a tojásnak?

Mi baja lehet a tojásnak?

Figyelt kérdés

Férjem nagymamája szokott küldeni tojást, és majdnem mindegyik "gyanús".

Először is a fehérje olyan fehéres színű, és a héjából olyan vizesen esik ki, ezt nem tudom másként leírni.

Van, amelyiken kevésbé, vagy szinte egyáltalán nem látszik, amelyik meg nagyon ilyen, azt nem is mertük megenni.

Amúgy nem büdös, és a sárgája se folyik szét, szóval nem öreg.

Viszont a hétvégén olyan hasmenést kaptunk tőle, hogy egymást váltottuk a wc-n. Pedig csak a jónak látszókat ettük meg.

Azóta a férjem újra próbálkozott, ugyanolyan "eredménnyel", szóval tuti rossz a tojás, csak nem tudom, mi a baja?

Szerintetek?


2011. júl. 27. 13:52
 1/6 doboszoli ***** válasza:

A frissességével lehet gond.

Tedd vízbe, ha lebeg, vagy úszik, a kedves nagyi megérdemel pár keresetlen szót.

2011. júl. 27. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Hát nem tudom, a nem friss tojásnak szét szokott folyni a sárgája.

Ennek egyben van, csak a fehérje olyan zavaros fehér.

Régi tojással már találkoztam, még feketével is...

De ez valahogy teljesen más.

Megpróbálnám a vízbe tevést, de már kidobáltuk őket...

Köszi a választ! :)

2011. júl. 27. 14:13
 3/6 anonim ***** válasza:

Talán ez hasznos lesz:

[link]

2011. júl. 27. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

A régi tojásnak sem mindig folyik szét a sárgája. Valószínűleg nem régi egyébként, csak megromlott a melegben. Ilyenkor jobb kidobni az egészet, ha 10-ből 5 rossz, valószínűleg rossz a többi is, csak nem látszik.

A tojás nem vicces, lehet szalmonellás is (azt hiszem, az nem látszik, de nem biztos), ha nem jól tárolják a tojást, abból nagy baj is lehet, véres hasmenéstől kezdve a kórházig. Óvakodnék az emberkísérletektől. Mennyit ér néhány vacak tojás? Ennyit biztosan nem.

2011. júl. 27. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 doboszoli ***** válasza:

Emberkísérlet!

Ez jó, már azt sem bánom, ha esik!

2011. júl. 27. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

14:35-ös, azt mondod, a szalmonella nem látszik?

Ettől most kicsit megnyugodtam.

Akkor az a legvalószínűbb, hogy melegben volt tárolva...

Vagy az nem lehet, hogy öregek a tyúkok, és valamit már összeszedtek? Emlékszem, az egyik tüsszögött is.

(Nekem nem lett volna gusztusom a tüsszögős tyúk tojásához, de csak utólag derült ki, hogy onnan vannak a tojások...)


A link is hasznos volt, köszi, nem is tudtam, hogy a "gyári" tojásoknál nem működik a vizes módszer.


Még egyszer köszi a válaszokat! :)

2011. júl. 29. 11:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!