Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Akinek nincs nyári konyhája,...

Akinek nincs nyári konyhája, spájza, hova teszi a lekvárokat, amit megfőzött? Apám szerint a szekrény tetején megromlik, mert meleg van, betettem őket a hűtőbe.

Figyelt kérdés
Arra gondolok, aki csinált lekvárt, hova teszi, pl. panellakásban sok helyen nincs hely. Nem panelben lakom, hanem egy családi házrészben, garzonban. Konyhában még nincs feltéve a másik szekrény, egy van, amiben mást tárolok (konyhai dolgok). Tényleg megromlik a szekrény tetején a lekvár? Berámoltam őket a hűtőbe, de egy egész polcot elfoglalnak.
2011. aug. 3. 21:00
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
63%
meleg helyen tényleg nem ajánlatos tartani, de a hűtő azért már túlzás.
2011. aug. 3. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Nekem a konyhában nincs hová tenni, de a szobában meg csak ruhásszekrények vannak. Ha fel lenne szerelve a polcom, akkor lenne hely, de már 1 éve megcsinálta a tulaj, csak elfelejtek szólni neki és amikor szóltam, akkor meg ő felejti el...
2011. aug. 3. 21:09
 3/11 anonim ***** válasza:
83%

Szerintem egyelőre (amíg a fűtés be nem indul) nyugodtan rakhatod a ruhás-szekrény tetejére. Akkor ha jön legközelebb a tulaj, és ránéztek, talán hamarabb eszébe jut, és akkor a hűtődben is szabadul a hely.


Egyébként akik kis lakásban élnek, éppen ezért nem biztos, hogy raknak el télire befőttet és egyebeket.

2011. aug. 3. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Anyámnak a spájzszerűségében romlott meg mindene, mert magasra rakta a cuccokat. Uborka, lekvár, stb. Pedig az nem a lakásból nyílt, hanem az udvaron volt a helyiség és nem volt fűtve, mert ott csak kacatok voltak...
2011. aug. 3. 21:16
 5/11 A kérdező kommentje:
Ott volt magasan minden, a szekrény tetején. Egyszer b@szott így rá, előtte simán csak a bent álló, ócska polcon tárolta őket, semmi bajuk nem lett.
2011. aug. 3. 21:17
 6/11 anonim ***** válasza:
75%
Akkor nem voltak az üvegek rendesen légmentesen lezárva.
2011. aug. 3. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Akkor a fóliára még tetőt is csavarok rá, nem szeretném, ha kárba veszne a sok finom lekvár... :)
2011. aug. 3. 21:20
 8/11 anonim ***** válasza:
75%
Itthon konyhaszekrényben tartjuk. Már évek óta rendszeres itthon a lekvárfőzés, de nem tudok róla, hogy megromlott volna.
2011. aug. 3. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
75%
Nálunk már évek óta a szekrény tetején vannak a befőttek és a lekvárok. Mikor egy garzonban laktam, akkor szereztem almás faládákat, és abba raktam ezeket. tettem a tetejére egy kemény falapot, letakartam terítővel.
2011. aug. 3. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
75%
Mi egy tíz emeletes házban lakunk és a pincerekeszbe tároljuk. Amit a konyhából lecseréltünk felsőszekrényt azt az öregem levitte és tett rá lakatot. Anyám oda hordja le a befőtteket meg a télre elrakott holmikat. Tudtommal csak egyszer ment tönkre egy üveg lecsó. Inkább a betöréstől félünk hogy más is majd onnét fog csemegézni!
2011. aug. 3. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!