Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Most akkor ez nem törvényellenes?

Kixy93 kérdése:

Most akkor ez nem törvényellenes?

Figyelt kérdés

Ma voltam a boltban és amit eddig árultak joghurtot 59 Ft-ért (amin rajta is van az ára a tetején stb.) át van írva 99 Ft-ra és ennyiért árusítják. Ez így nem szabálytalan? Annyit tesz rá a boltos amennyit akar? Én azt hittem ez nem így működik..

(ha máshova való a kérdés, akkor tegyétek át, nem tudtam pontosan hova írjak ilyen jellegű kérdést..)


2011. aug. 8. 11:43
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

az csak ajánlott fogyasztói ár...


nálunk az éjjel-nappaliba is a danone 59 helyett 89...

2011. aug. 8. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem, nem szabálytalan. Magyarországon szabadárasak a termékek.
2011. aug. 8. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Értem, de ezzel azt a céget járatják le, aki forgalmazza ezeket az árukat, mert ők 'tartósan alacsony árat' kínálnak, mindig ennyibe került a Danone, ők pedig most felemelik?! Ez milyen már?
2011. aug. 8. 12:03
 4/7 anonim ***** válasza:
85%

Nem járat le senkit. Ha az 59,- Ft-os árat leragasztja, akkor érvényesen árazta fel a terméket. Ha ő 99 Ft-ért adja, és annyiért el is viszik, miért járatna le bárkit is. Ok, neked nem tetszik, menj teszkóba, ahol adják 59,- Ft-ért.

Az ajánlott fogyasztói ár nem köt egy kereskedőt sem. Még úgy sem, ha a termékre rá van nyomtatva. Oda és úgy árazza be, ahogy ő gondolja.

2011. aug. 8. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
48%
Inkább a cég köcsög hogy ráírja:D legalábbis nekem.mert így alig van rajta haszon
2011. aug. 8. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
69%
(de én azért 59ért adom:)
2011. aug. 8. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
79%

Piacgazdaság van. Attól, hogy a gyártó ajánlja az 59,- ft-os árat, nem kötelezheti a forgalmazót, hogy annyiért is adja. Hiszen a boltosnak ebből kell kitermelnie a bérleti díjat, az adót, a bérköltséget, a köv. bezserzések árát, a rezsiköltséget stb. És persze még nyereséget is szeretne.

szóval, ez nem ütközik semmilyen jogszabályba.

2011. aug. 8. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!