Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Mákdarálóval lehet kukoricát...

Mákdarálóval lehet kukoricát (motzsolt) darálni?

Figyelt kérdés
Kukoricakrémlevest szeretnék csinálni, de nincs turmixgépünk.
2011. aug. 19. 17:39
 1/6 anonim ***** válasza:
a mákdaráló nem alkalmas arra:(
2011. aug. 19. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
A mákdaráló erre tényleg nem jó...
2011. aug. 19. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Esetleg húsdaráló?
2011. aug. 19. 18:15
 4/6 anonim ***** válasza:
Ezt a kérdést nemigen értem.Milyen kukoricából akarod? Ha csemegekukoricából,akkor felesleges ledarálni,mert a végén úgyis leturmixolod.Száraz kukorica az idén szerintem még nincs,de ha lenne is,krémlevest abból akkor sem igen lehet főzni,ha dara formában volna. De,ha mégis ilyent akarsz,akkor sem kell a kukoricát ledarálni,hanem kuktában megfőzni,és aztán turmixolni.Kukoricadarát pedig célszerűbb a boltban venni-filléres dolog-mint otthon görcsölni vele.Régen disznóvágásnál hurkához daráltak egyfajta (csak a fehér,"lófogú" vagy "fillér" kukoricát használták erre a célra)kukoricát,de sima terménydarálóval,amit előtte kitakarítottak.Ez abból a szempontból alkalmasabb,mint a bolti kukoricadara,hogy nagyobb szemű ill.más szemeloszlású az őrlemény,liszt is lesz belőle,úgyhogy teljesen más lesz a megfőzött kása már külsőre is.
2011. aug. 19. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Bocs,elfelejtettem elolvasni,hogy nincs turmixgépetek.Na,de akkor is,a megfőtt cuccot át kell törni valamilyen fémszitán,mondjuk tésztaszűrőn vagy teaszűrőn,vagy tényleg,először húsdarálón ledarálni.De ez akkora horrorisztikus munka,hoghy nem éri meg szerintem.
2011. aug. 19. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
így van, ahogy írták, gondolom főtt morzsolt kukoricáról van szó. megpróbálhatod a húsdarálót, de mire szitán átnyomod, beleőszülsz...
2011. aug. 19. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!